Напад на журналіста. Для охоронців Атрошенка законів не існує

цензура 2У Чернігові 7 листопада під час заходів, який проводився штабом нардепа від БПП і кандидата в мери Чернігова Владислава Атрошенка, його охоронці напали на журналіста, голову Чернігівської організації Незалежної медіа профспілки Владислава Савенка. В результаті інциденту журналіст отримав важку травму зап’ястя.

Самі заходи за участю Атрошенка проводилися в обласному філармонійному центрі. За словами журналіста Владислава Савенка, на нього напали молодики і повалили на підлогу, затим скрутили і винесли на вулицю. Журналіст написав заяву в міський відділ міліції з вимогою порушити кримінальну справу за ст. 171 Кримінального кодексу. Однак, як зазначають численні мас-медіа, начальник міської міліції Антон Шевцов, який раніше служив у Севастополі, повністю підпорядкований нардепу Атрошенку, а отже є ймовірність, що увімкнуться певні гальма у просуванні цього процесу. Нагадаємо, що раніше Шевцов надав можливість Атрошенку зустрітися з особовим складом Чернігівської міліції (хоча будь-яка політична діяльність в правоохоронних органах заборонена), в той час як міському голові Олександру Соколову у подібному проханні міліцейський керівник відмовив.

СавенокЯк зазначив сам Владислав Савенок, охоронці напали на нього за те, що він хотів сфотографувати процес підкупу виборців штабом Атрошенка.

«Я йшов із заходу на міському Валу, і біля філармонії побачив, що є якийсь захід там. Запитавши перехожих, що знаходилися поряд, я почув від них, що там нібито щось роздають перед виборами. Тема таких роздач завжди актуальна, тому я подався туди.

Агітації не було, як і партійної символіки. Але там були люди, які завжди бували на минулих акціях Владислава Атрошенка. Серед них – депутат міськради Світлана Федорова, колишній член фракції Партії регіонів, а тепер – в партії «Рідне місто», активно працює з Атрошенком. Я вирішив пройти з ними і пішов на реєстрацію, щоб подивитися, що роздають. Коли мені сказали, що мого прізвища в списках немає (а реєстрували вже по якомусь списку), я розвернувся до виходу, але охоронець на виході сказав, що виходу тут немає, а тільки вхід, а виходити необхідно з чорного входу, і направив до спортивних хлопців збоку, які когось пропускали туди. Переді мною, в цей коридор, проходила жінка, і я вирішив пройти туди разом. Повернувшись, я вирішив сфотографувати спільну акцію у фойє. І тут охоронець, який мене «завернув на вході», вибив з правої руки фотоапарат. Я почав лівою рукою діставати посвідчення журналіста, як він штовхнув мене в бічний коридор, прокричав «Охорона!». Що відбувалося далі, згадати складно. Атакували зі спини, повалили на підлогу, пролунав крик: «Забери у нього фотоапарат!». Також було завдано удару по голові, мабуть, коли валили на підлогу, оскільки на скроні утворився синець» − розповів Савенок.

За словами журналіста, охоронці Атрошенка, викинули його на вулицю, після чого він звернувся до міліції.

Рука після інциденту.  Фото Владислава Савенка
Рука після інциденту. Фото Владислава Савенка

«Не пам’ятаю, все сталося дуже швидко, сильно штовхали. Синця я не помітив, поки не вказали інші потім… Як і болі в руці. Після цього мене схопили за руки і за ноги, і винесли через чорний хід, викинувши на вулицю. Після цього − двері відчинилися і звідти передали фотоапарат і окуляри, − повідав потерпілий журналіст. − Спочатку я подзвонив в штаб Атрошенка. Нема відповіді. Потім набрав начальника обласної міліції Альохіна. Він сказав негайно викликати наряд, а він бере під свій контроль. Наряд прибув, зафіксував факт вчинення правопорушення, запитав, чи можу я впізнати всіх нападників? Я сказав, що можу впізнати тільки охоронця, який вибив фотоапарат, і ще однієї людини − тих, кого я побачив. Хто атакував зі спини − я не запам’ятав. Потім мене повезли в РУВС для оформлення складу злочину і проведення судмедекспертизи. Однак поки мене возили на судмедекспертизу, то не було проведено впізнання. Але боюся, що якщо міліція затягне це, то в суді це буде приводом закрити справу… Знімали побої. Найбільше проблем викликала рука. Судмедексперт зафіксував важкий забій крайньої правої фаланги правої кисті. У мене там був імовірно перелом пару місяців тому, але потім лікарі казали, що це був просто складний забій. Поставили гіпс, травма зажила, однак після конфлікту у філармонії рука практично відразу почала напухати і сильно боліти. Тепер знову в гіпсі»

Голова Незалежної медіа профспілки України Юрій Луканов заявив, що таке ставлення до журналіста є неприпустимим. «Будемо домагатися покарання, – сказав пан Луканов, – На жаль, 171 стаття Кримінального кодексу застосовується міліцією вкрай рідко і дуже неохоче. Нам вдавалося зламати таку практику, коли, наприклад, відомий Тітушко і компанія побили Влада Соделя і Ольгу Сніцарчук, суд виніс обвинувальні вердикти, але потім все повернулося на круги своя, і правоохоронні органи продовжують не зважати на статтю».

За словами Владислава Савенка, народний депутат України Владислав Атрошенко вже зателефонував і вибачився перед ним за поведінку своєї охорони.

А тим часом, заклик-пропозицію громадського активіста Андрія Кужеля щодо пікетування Чернігівської міської міліції 9 листопада, підтримала журналістська спільнота міста на Десні.

ВАЖЛИВО: акція протесту проти свавілля щодо журналістів відбудеться біля міської міліції 9 листопада о 14 год.

Навігація записів

Ще цікаві повідомлення

Не бажаєте прокоментувати?