Найбільші боржники Чернігівщини по зарплатах

Про діяльність державної виконавчої служби Чернігівщини та перші результати щодо стягнення заборгованості по заробітній платі за виконавчими документами розповів для наших читачів очільник Чернігівської юстиції Олег Трейтяк.

Олег Трейтяк

— З початку квітня цього року Міністерством юстиції України розпочату активну кампанію щодо стягнення заборгованості по заробітній платі та інших виплатах, пов’язаних з трудовими правовідносинами. Скажіть, яка ситуація у нас в області?

Хочу наголосити, що питанню стягнення заборгованості по заробітній платі завжди приділялась значна увага. Саме виконання цієї категорії рішень було пріоритетним напрямком в роботі Головного територіального управління юстиції у Чернігівській області впродовж останніх років.

Завдяки злагодженій роботі органів державної виконавчої служби в 2017 році було фактично виконано 944 виконавчих документи про стягнення заборгованості по заробітній платі, що склало 60,6% від загальної кількості документів такої категорії, що підлягали виконанню, та стягнуто 11 147 274 грн., які перераховані стягувачам.

– Які найбільші підприємства, що не виплачують заробітну плату?

Станом на 10 квітня цього року на виконанні в органах державної виконавчої служби Чернігівської області перебуває 396 виконавчих проваджень відносно 9 підприємств – боржників, що мають заборгованість по заробітній платі на загальну суму 4 577 016 грн.

Найбільшими боржниками в області є:

– державне підприємство «Ніжинський ремонтний завод інженерного озброєння», заборгованість 1 607 971 грн.;

– ПАТ «Готель «Градецький», заборгованість 1 594 946 грн.;

– ТОВ «Новогород – Сіверський м’ясокомбінат», заборгованість 645 674 грн.;

– державне підприємство «Торговий дім «Сіверщина», заборгованість 351 242 грн.;

– 209 управління начальника робіт, заборгованість 205 390 грн.;

– ПАТ «Чернігівський завод радіоприладів», заборгованість 112 311 грн.

Інформація щодо найбільших підприємств – боржників з виплати заробітної плати постійно оновлюється на сторінці Головного територіального управління юстиції у Чернігівській області у Facebook.

Додатково інформація є в Єдиному реєстрі боржників. 

– Олегу Миколайовичу, з початку квітня пройшло дуже мало часу, маємо позитивні зрушення?

З впевненістю можу сказати, що так!

З початку старту кампанії по стягненню заборгованості по заробітній платі, а це лише 10 днів, з ПАТ «Чернігівський завод радіоприладів» державними виконавцями стягнуто 380 000 грн. В цілому за три місяці 2018 року з цього боржника стягнуто немаленьку суму – 3 296 369 грн.

Також на реалізацію передано майно:

– державного підприємства «Ніжинський ремонтний завод інженерного озброєння» на суму 1 850 101,96 грн.;

– ПАТ «Готель «Градецький» на суму 17 191 070,00 грн.;

– ПАТ «Чернігівський завод радіоприладів» на суму 1 251 107 грн.

Інформація щодо самого майна, дати проведення електронних торгів та порядку участі у цих торгах розміщена в Системі електронних торгів арештованим майном (СЕТАМ)

З підприємств-боржників в рамках процедури примусового виконання рішень по заробітній платі стягнуто 3 575 275 грн.

Приємним є також той факт, що з 19 підприємств, які були боржниками по заробітній платі в Чернігівській області та відносно яких були відкриті виконавчі провадження в 2017 році, на початок квітня залишилось лише 9.

– Що далі робитиме юстиція, які плани?

По перше, найближчим часом відбудеться розширене засідання регіонального штабу за участю керівників відділів державної виконавчої служби, арбітражних керуючих та представників місцевої влади. На засідання також будуть запрошені керівники всіх підприємств, що мають заборгованість по заробітній платі. Будемо спільно шукати шляхи з ліквідації заборгованості.

По друге, до кінця квітня буде проведено перевірку всіх виконавчих проваджень про стягнення заборгованості по заробітній платі.

Про результати нашої роботи, динаміку стягнення коштів з підприємств – боржників та «антирейтинги» таких підприємств будемо інформувати засоби масової інформації.

Ще цікаві повідомлення

Не бажаєте прокоментувати?