На Меморіалі Слави встановили нову каску замість викраденої

5Цьогоріч, як  повідомлялось у місцевих ЗМІ, з Меморіалу слави на Болдиних горах у Чернігові було викрадено каску радянського воїна.

За ініціативи Геннадія Корбана  зроблена та встановлена нова каска.

Взимку  над  Меморіалом слави  познущалися невідомі зловмисники − викрали каску радянського воїна, розміщену поблизу Вічного вогню. Ні працівники комунальних служб, на балансі яких перебуває комплекс, ні міліція так і не змогли знайти злодія, аби змусити його відшкодувати збитки та повернути вкрадену реліквію.

1

3Завдяки Геннадію Корбану Меморіал відновлено: нова  каска радянського воїна  встановлена  біля Вічного вогню, як  символ вдячності полеглим на фронтах Другої  світової війни, як данина пам’яті й поваги. Символічно, що живі квіти Геннадій  Корбан поклав до Вічного вогню саме в День Конституції України. Воїнам-визволителям ми, нащадки,  зобов’язані не тільки своїм життям, а й Незалежністю та суверенітетом  країни. Подвиг загиблих безцінний, неоціненні й символи та пам’ятки історії.

4

2Пам’ятати  полеглих, оберігати могили й обеліски −  священний обов’язок  і нинішніх, і наступних поколінь, незважаючи на будь-які політичні віяння. Бо ж у вирі  повномасштабної й кровопролитної  Другої світової війни загинули мільйони солдат та мирних жителів. Війна торкнулася кожної сім’ї, постукала горем і похоронками ледь не в кожен дім.

Вандали, які руйнують пам’ятники воїнам-визволителям, невідомим солдатам, без перебільшення, нищать не тільки пам’ять про  предків, а й  своє майбутнє.

Останнім часом в суспільстві, на жаль, переоцінюються цінності. Я вважаю такі речі неприпустимими, − заявив Геннадій Корбан. − Це все одно, що тривожити прах мертвих.   Тим більше  загиблих, котрі віддали найдорожче – своє життя, за мирне небо, за наше життя. Чув від багатьох чернігівців, що  Меморіал слави був частково зруйнований.  Їх прохання схвилювало мої серце й душу, бо обидва мої діди воювали на фронтах Другої світової. Володимир Ілліч Корбан поліг в боях під Одесою. Пишаюся обома своїми дідами, свято бережу пам’ять про них, розповідаю про подвиги предків своїм синам. Кожен чернігівець, і кожен гість можуть прийти до Меморіалу і вклонитися пам’яті полеглих. Особливо це важливо сьогодні, коли на сході країн триває неоголошена війна  і ми знаємо ціну життя.

Катерина ЧОРНА. Фото Віктора Кошмала

Навігація записів

Ще цікаві повідомлення

Не бажаєте прокоментувати?