На Чернігівщині триває зимовий облік диких тварин

З метою забезпечення своєчасного одержання вірогідних даних про чисельність диких тварин в області, їх видового складу, місць проживання та міграції в мисливських господарствах Чернігівщини щорічно проводяться обліки диких тварин.

Отримані під час проведення обліків диких тварин результати допомагають забезпечити об’єктивний контроль за використанням диких тварин та їх відтворенням.

До проведення зимового обліку диких тварин фахівці Державної екологічної інспекції у Чернігівській області долучаються спільно з представниками Чернігівського обласного управління лісового та мисливського господарства, Департаменту екології та природних ресурсів Чернігівської обласної державної адміністрації, користувачів мисливських угідь та громадськості.

Так, інспекторами вже проконтрольовано проведення обліків диких мисливських тварин на території мисливських угідь Чернігівського, Куликівського, Сосницького, Ріпкинського та Городнянського районів області (згідно нового адміністративно-територіального устрою – територія Чернігівського району), а також Ніжинського району.

Обліки проводилися методами шумового прогону на пробних ділянках, підрахунку слідів на сніговому покриві, отримання даних спостережень на підгодівельних майданчиках (у тому числі з автофотокамер, встановлених на підгодівельних майданчиках), урахування відвідуваності дикими тваринами солонців по єгерських обходах, а також наявності слідів життєдіяльності тварин (сліди, місця їх ночівлі, погризи на деревах тощо).

Як повідомили у відділі державного екологічного нагляду (контролю) тваринного світу та біоресурсів Державної екологічної інспекції у Чернігівській області, в даний час обліки диких тварин у мисливських угіддях Чернігівщини продовжуються. На підставі отриманих результатів буде визначена динаміка чисельності тварин, проведена оцінка та планування діяльності мисливських господарств на наступний мисливський сезон.

Облік диких тварин продовжиться до кінця лютого.

Ще цікаві повідомлення

Не бажаєте прокоментувати?