На Чернігівщині обговорили гідроекологічні проблеми Десни

Гідроекологічні проблеми Десни в межах Мезинського національного природного парку та пропозиції щодо актуалізації і пошуку шляхів вирішення.

У 2018 році на Чернігівщині було започатковано еко-івент «День Десни». Він відзначається щорічно 8 вересня і має на меті привернути увагу населення, представників бізнесу та громадських організацій до екологічних проблем водних об’єктів та пошуку шляхів їх спільного вирішення.

Цього року до Дня Десни 9 вересня відбулося позачергове засідання басейнової ради Десни та верхнього Дніпра, в якому прийняли участь і співробітники Мезинського національного природного парку.

На території Мезинського НПП охороною забезпечується відрізок річки Десни довжиною русла 53 км. Крім того, в межах парку до складу гідрологічної мережі відносяться ряд малих річок, які сприяють поверхневому живленню: Студінка, Криска, Хвостинка, Восковаха, Глушиця та Бистриця. Долина Десни багата на заплавні озера (на території парку їх 17).

Серед сучасних екологічних проблем басейну річки в межах території НПП можна виділити природні чинники кліматичних впливів (відсутність достатньої кількості опадів, зменшення рівня ґрунтових вод та джерел підземного живлення, збіднення рибних запасів внаслідок відсутності умов для нересту у весняний період в межах заплавних озер) і антропогенні (стихійне випалювання та заростання заплави, внаслідок зміни системи сінокосіння та випасання худоби, забур’янення, поширення адвентивних видів агресивної стратегії, засмічення прибережної смуги та русла Десни та їх приток, насамперед ПЕТ-пляшками).

Для покращення екологічного стану басейну річки науковці парку пропонують наступні шляхи:

• організація системи постійного моніторингу гідроекологічного стану Десни в межах НПП;

• актуалізація гідроекологічних проблем Десни при системній співпраці НПП та об’єднаних територіальних громад в межах території парку;

• збереження природного покриву у заплаві, запобігання пожежам, здійснення протипожежних заходів та оперативного моніторингу надзвичайних ситуацій з використанням квадрокоптерів та дистанційного зондування Землі;

• залучення засобів масової інформації до висвітлення проблематики цінності екосистем басейну Десни, збереження гідрофільного біорізноманіття та ландшафтів, збереження заплави, питань відповідальності за правопорушення екозаконодавства та формування екологічної культури населення

• формування екоосвітніх практик з вивчення та збереження природи Десни у дошкільних закладах та закладах середньої освіти.

Не будьте байдужими, зробіть свій внесок у майбутнє річки.

Ніна Симоненко, директор Мезинського Національного природного парку, Чернігівщина,

спеціально для видання sknews.net

Ще цікаві повідомлення

Не бажаєте прокоментувати?