На Чернігівщині можуть бути утворені 57 громад

Кількість об’єднаних територіальних громад на території Чернігівської області може бути збільшена до 57.

Про це повідомила депутатка Чернігівської обласної ради, директорка регіонального відділення Всеукраїнської асоціації сільських і селищних рад Ірина Грозенко.

Ірина Грозенко

За її словами, наразі тривають консультації, у тому числі й онлайн, в яких беруть участь представники міністерства розвитку громад і територій України, всеукраїнських асоціацій місцевого самоврядування, народні депутати.

«Профільне міністерство розглядає можливість утворити Дмитрівську ОТГ у Бахмацькому районі, оскільки від сіл, що можуть увійти до цієї громади, до Бахмача як центру однойменної ОТГ достатньо велика віддаль. Сподіваємося, що в остаточному варіанті перспективного плану ця громада буде», — зазначила Ірина Грозенко.

Водночас вона наголосила, що місцеві жителі також повинні виявляти активність і відстоювати власні громади.

Поки остаточно не вирішена ситуація щодо Вихвостова, оскільки спочатку ОДА пропонувала включити цю громаду до складу Городнянської ОТГ, а потім вирішили створити Седнівську об’єднану територіальну громаду і приєднати до неї Вихвостів та Тупичів.

«Позиція Всеукраїнської асоціації сільських і селищних рад – зберегти Вихвостівську ОТГ», — прокоментувала Ірина Грозенко.

Вона зауважила, що повністю підтримується ВАССР розширення меж Остерської ОТГ.

«Ми підтримуємо посилення Остерської громади за рахунок сіл Крехаїв, Пархимів та Євминка, хоча, за планом облдержадміністрації, їх хочуть приєднати до Козелецької громади. Однак шлях до центру громади для жителів цих населених пунктів буде пролягати через Остер, тому логічніше їх віднести саме до Остерської ОТГ», – пояснила депутатка облради.

Загалом затвердження перспективного плану ОТГ Чернігівщини має відбутися найближчим часом на засіданні уряду.

На фото: при в`їзді в центр Вихвостівської ОТГ

Ще цікаві повідомлення

Не бажаєте прокоментувати?