На Чернігівщині вшанували пам’ять Героїв Бахмача та Крут

23 січня у Бахмачі за ініціативи та організації Бахмацької організації ВО «Свобода», Чернігівського обласного осередку ВГО «Сокіл», тележурналіста, історика Ростислава Мартинюка та ГО «Вогонь Відродження» відбулося вшанування памяті Героїв Бахмача і Крут.

У Бахмацькому РБК голова Бахмацької районної Свободи, депутат районної ради Денис Сергієнко розпочав захід хвилиною мовчання за загиблими Героями російсько-української війни всіх часів.

До слова були запрошені ветерани російсько-української війни:

Володимир Брюховецький (депутат Бахмацької районної ради від Свободи, Голова Легіону Свободи на Чернігівщині), Юрій Черкашин (керівник ВГО «Сокіл», заступник командира окремої штурмової роти «Карпатська Січ», поранений під Донецьким аеропортом) та Ярослав Лютий (заст. керівника ВГО «Сокіл» із зовнішніх зв’язків, боєць розвідувальної групи батальйону ім. Кульчицького). Учасники РУВ провели паралелі тодішніх боїв та нинішньої ситуації на Сході нашої країни та всередині.

Переглянули показ короткометражного фільму Ростислава Мартинюка: «Бахмач, Крути – Ви не забуті».

Павло Подобєд, співробітник Інституту національної пам’яті, провів ґрунтовну пізнавальну лекцію «Три дні в історії Бахмача», яку, затамувавши подих, прослухали містяни та гості Бахмача.

Бахмач герої Крут (4)Наостанок, лідер гурту «Тінь Сонця» Сергій Василюк зарядив бахмачан чудовим настроєм, голосом та піснями, що рвуть душу і піднімають національний дух.

Також впродовж заходів ніжинські побратими проводили показ макетів зброї та гранат для школярів і молоді міста.

Протягом всього заходу роздавалися буклети «Бахмач, Крути – Ви не забуті» та було зібрано 450 грн на операцію по пересадці нирки Сергію Степаненку, басисту, ідеологу гурту “Кому Вниз”.

О 18.00 розпочалася смолоскипна хода, яка зарядила весь Бахмач: дорослі і малі, студенти і школярі йшли пліч-о-пліч не лише із запаленими смолоскипами, а й очима. По завершенню ходи всі зачитали Молитву Націоналіста за Мирославом Мислою (аудіо-запис), що мужньо загинув на Сході України 2 жовтня 2016 року.

Такий успішний захід вперше в Бахмачі відбувся спільними зусиллями, тому хочеться висловити особливу подяку всім побратимам, свободівцям та сокільцям з Чернігова, Борзни, Києва, Львова, Батурина, Коропа, Прилук, Ніжина, Ічні, Конотопа, Бобровиці, Семенівки, Київській міській “Свободі” за смолоскипи та фінансову допомогу, Чернігівському обласному очільнику “Свободи”, всім фотографам, відео-операторам, вчителям та школярам, керівництву та співробітникам Бахмацького РБК.

Павло НАГОРНИЙ

Ще цікаві повідомлення

Не бажаєте прокоментувати?