На Чернігівщині відкрито музей «Слово о полку Ігоревім…»

Ключовою подією літературно-мистецького фестивалю «Нетлінне Слово», який у суботу, 2 червня, вже всьоме відбувся в місті Новгороді-Сіверському Чернігівської області, стало відкриття музею «Слово о полку Ігоревім» з колекції Святослава Воїнова».

«У будівлі міської бібліотеки ми відкрили музей «Слово о полку Ігоревім» з колекції Святослава Воїнова» — нашого земляка, кандидата філологічних наук і відомого дослідника видатного твору. Він багато років збирав усе, що стосувалося «Слова…» — книги, рукописи, картини, листи, вирізки з газет і жив ідеєю створення такого музею. Унікальну колекцію дослідника місту люб’язно передали його діти», — повідомила керуюча справами Новгород-Сіверської міськради Людмила Ткаченко.

За її словами, зібрання Воїнова налічує до 15 тисяч одиниць. Все це зберігатиметься в бібліотеці, а в музеї, під який відвели велику залу, розмістили лише частину експонатів. Час від часу експозицію оновлюватимуть.

На свято завітало багато гостей, серед яких і письменники, які є традиційними учасниками фестивалю, з Чернігівської, Київської та Сумської областей.

Після відкриття музею на території Спасо-Преображенського монастиря  присутнім продемонстрували театралізоване дійство, головними персонажами якого стали давньоруський князь Ігор та його вірна дружина Ярославна. Продовжили програму урочистості та святковий концерт у міському парку ім. Т.Г.Шевченка. Там же працювали виставки робіт художників і народних майстрів, виїзна торгівля, аніматори для дітей.

Музей «Слово о полку Ігоревім» у Новгороді-Сіверському став вже другим з такою назвою. Адже з 1990 року в місті працює однойменний історико-культурний музей-заповідник, відкритий за ініціативою того ж Воїнова, до складу якого входять усі архітектурні пам’ятки. Назва бібліотечного музею відрізнятиметься лише приписом «…з колекції Святослава Воїнова».

Організатором і меценатом створення музею став депутат Чернігівської обласної ради Сергій Сергієнко.

Ще цікаві повідомлення

Не бажаєте прокоментувати?