На Чернігівщині ускладнюються погодні умови

До уваги водіїв! Служба автомобільних доріг у Чернігівській області попереджає водіїв про ускладнення погодних умов 14-15 листопада, що може бути причиною ускладнень дорожнього руху. 

Про це повідомили в Службі автомобільних доріг у Чернігівській області.

За даними Укргідрометцентру, в середу вдень та у четвер уночі синоптики прогнозують мокрий сніг та сніг з дощем. Крім того, очікується погіршення метеоумов з переходом температури через “0°С”. Вдень плюсова температура та мінусова уночі може призвести до слизькості дорожнього покриття.

Служба автомобільних доріг у Чернігівській області попереджає! Від вашого виваженого ставлення до ситуації, шановні учасники дорожнього руху, залежить подальший безперешкодний та безпечний рух транспортних засобів. За такої погоди знижується не лише видимість на проїжджій частині, а і зчеплення коліс автомобіля з дорогою. Тому погіршення дорожніх умов і вимагає від водіїв бути уважнішими на дорозі, обмежити швидкісний режим, дотримуватися безпечної дистанції та інтервалу руху, правил маневрування, аби уникнути втрати керованості і небезпечного збільшення гальмівного шляху. На слизькій дорозі не слід вдаватися до різкого гальмування – це небезпечно, оскільки призводить до блокування коліс і збільшення гальмівного шляху, часто і до втрати керованості. Проїжджаючи небезпечну ділянку, намагайтеся зберігати швидкість постійною, педаллю акселератора користуйтеся дуже обережно, плавно, м’яко. Не робіть різких рухів кермом. При русі на мостах та естакадах будьте особливо уважні. Крижаний настил на цих ділянках дороги з’являється раніше, ніж всюди, а зникає пізніше. У цих зонах уникайте різких рухів кермом, газом, гальмами. На слизькій дорозі краще уникати різких маневрувань і обгонів. При русі на підйом, вибирайте таку передачу, щоб не доводилося переключатися до повного завершення підйому. Не забувайте про пішоходів. Люди, що переходять дорогу, можуть посковзнутися і впасти. Наближаючись до пішохідних переходів та місць розташування дитячих установ знижуйте швидкість до мінімуму.

Служба автомобільних доріг закликає усіх водіїв до обов’язкового використання зимових шин, власників великогабаритних транспортних засобів – обладнати автомобілі цепами проти ковзання. А також укомплектувати автівки тросами буксирування та лопатами. За умов обмеженої видимості рекомендуємо користуватися освітлювальними приладами. Обов’язково звертайте увагу на попереджувальний дорожній знак 1.13 «Слизька дорога», що позначає ділянку дороги з підвищеною слизькістю проїзної частини.

На час негоди дорожні служби знаходитимуться в режимі цілодобового чергування. Для оперативного реагування на надзвичайні ситуації на автомобільних дорогах області працює цілодобово гаряча лінія Служби автомобільних доріг за телефонами: (0462) 661893,  0952714374.

У випадку різкого погіршення погодних умов водії та перевізники можуть перечекати зимову негоду на  майданчиках відстою або об’єктах дорожнього сервісу.

Ще цікаві повідомлення

Не бажаєте прокоментувати?