На Чернігівщині рятують лелек від холоду. Відео

21 березня вчителька інформатики Лосинівської ЗОШ І-ІІІ ст. Ольга Володимирівна Руденко на своїй сторінці у Фейсбук розмістила світлину одинокого лелеки з підписом «Біля фрунзівського ставка. Стоїть вже кілька днів».

З самого ранку ми не стали гаяти часу і відправилися одразу на місце, яке вказала Ольга Володимирівна, і справді побачили нещасного птаха. На перший погляд, лелека не здавався знесиленим, бо нас до себе близько не підпускав.

Спочатку ми відправилися до першого магазину і придбали трохи ковбаси, бо риби на той час ще не підвезли. Дорогою заїхали до Василя Михайловича Боровика, де разом набрали мішок соломи, піввідерця пшениці і повернулися до ставка. Там ми все гарно розклали і через мить наш герой вже мостився на соломі, проте до ковбаси чогось навіть не доторкнувся. Ми повернулися до магазину, саме в цей час Олена Михайлівна Білан привезла довгоочікувану рибу, і ми з нею вже втретє повернулися до ставка.

До речі, Олена Михайлівна безкоштовно постачає рибу вже для четвертої лелеки, якого ми рятуємо, за що їй велика подяка. Отже, цього разу наш лелека не став вередувати і виїв начисто більше пів кілограма бичків, причому підійшов до нас майже впритул. Обід не вдався, бо лелека полетів кудись у своїх справах, а от вечеря пішла за планом.

Дасть Бог, завтра продовжимо його годувати, благо Олена Михайлівна привезла чимало риби. Якщо Ви десь ще помітите лелек, не зволікайте, будь ласка, а одразу переказуйте нам або пишіть у нашу спільноту за ЦІЄЮ адресою.

Олег Гуга

Молімося сьогодні за лелек,
Без них не уявляю України!
Вони наш оберіг від небезпек,
Лелеки – символ нашої країни.

Дітей приносять, кажуть нам батьки
Під їхній клекіт ми вчимось ходити.
Тому сьогодні треба земляки
Їм помогти стихію пережити.

Нелегкий шлях до рідного гнізда,
Моря здолали і гірські вершини!
Але зустріла вдома їх біда –
Зима, мороз і сильні хуртовини.

Сніги, мороз, зима замість весни,
Річки, озера скуті шаром льоду.
Тому без нас не виживуть вони,
Без них не буде оберегу роду!

Молімося сьогодні за лелек,
Чужого горя і біди немає!
Летять до України так здалека
І ця любов із ними нас єднає!

 27.03.2013 р.

Мирослав Вересюк 

***

Тим, хто хоче допомогти пернатим пережити складний час, екологи радять не підходити близько до птахів, щоб не злякати їх і не завдати додаткового стресу. Лелеки цілком здатні пережити кілька днів морозів. Головне – це наявність їжі.

Очистьте від снігу ділянку на невеликій відстані від птахів, викладіть підготовлене сіно та солому-це й буде місцем для підгодівлі. Лелеки ковтають їжу цілком, тому велику рибу слід порізати на дрібні шматки. Наприклад, кілограмовий карась — це для лелеки вже занадто. Можна давати птахам і м’ясні відходи, наприклад курячі шийки.

Якщо ж птахи зовсім ослаблені й уже не реагують на рухи людей, то їх треба забрати, відігріти й тимчасово розмістити у хлівах чи інших господарських будівлях.

Лосинівська громада, Ніжинський район, Чернігівська область

Ще цікаві повідомлення

Не бажаєте прокоментувати?