На Чернігівщині діє природничо-релаксаційний комплекс на озерах. Відео

Чомусь згадались ночі на Купала…
Зірками ніч висока накрапала.
Бездонне небо і безмежний світ,
а нам всього по вісімнадцять літ.

Такі несмілі, ще тремтять вуста.
Отак до ранку — ніч і висота.

А ще згадалось — колесо вогненне
з гори в долину котиться проз мене.
Обкручене соломою, летить
палахтить на вітрі, палахтить!
І, розгубивши іскри увсібіч,
обвуглене, заточується в ніч…

А вже дівчата в плахтах, у намисті,
вінки пускають за водою вниз.
А вже гадають, хто кому до мислі,
а хлопці зносять до багаття хмиз.

Ці рядки з поетичного твору нашої легендарної Ліни Костенко яскраво відображають те дійство, яке відбулося у ніч на Івана Купала біля Голубих озерах в селі Олешня, що на Чернігівщині.

Театральне дійство, яке відтворили артисти обласного філармонійного центру концертних та фестивальних програм, лише одне із тих заходів, які відбулися на початку липня у відпочинково-релаксаційному природничому просторі Блакитних озер.

А взагалі про ці неабияк зачаровані місця, які розташовані неподалік невеличкого села Олешня Ріпкинського району, вже багато писали, знімали відео, але цікаво те, що кожного разу тут можна помітити якісь особливості, які, до речі, притаманні лише цьому краєвиду. А те, що ландшафт тут казковий — можете не сумніватися. Для переконання, треба особисто побувати, побачити, як кажуть, на власні очі, і головне — відчути той унікальний смарагдово-лазуровий оксамит чудового озера, що так прекрасно поєднується з неповторним духом і відтінком соснового лісу. Дивишся і таке враження, що ці соснові дерева ніби піклуються про озеро, немов огортають та оберігають його від якихось надприродних сил, відтворюючи у водяному плесі свої види-образи.

Тому найкращого місця для відпочинку у колі своїх друзів або зі своїм сімейством, годі десь і шукати. Ось воно тут! Серед духмяних сосен і глибинної води.

Дехто може запитати: а що ж тут нового?

Ну, знаєте, якщо міжнародний фестиваль авторської пісні та фольклорне дійство «Купальська ніч» проходили щойно тут вже всьоме, то цього року присутніх вразив і конкурс краси «Купальська квітка». І це ще не всі новинки.

Свого вірша вперше тут прочитав і один з організаторів заходів, керівник Благодійного фонду ім. Софії Русової Іван Чаус. Виявляється, він пише поетичні твори і вже давненько.

А також вперше прозвучала пісня, яку авторка із м.Запоріжжя Анна Іщук присвятила саме цим Блакитним озерам.

Хочу зазначити, що туристична інфраструктура у  цьому місці відпочинку щороку вдосконалюється. Останнього разу я був тут років п`ять тому — скажу лише, що говорити про якісь порівняння — то зайвий клопіт. Не дарма, як розповів Іван Чаус, в літній період минулого року лише в кемпінговому містечку навколо озер відпочили майже чотири тисячі туристів. А загалом озера щороку приваблюють понад 200 тисяч гостей з України, Білорусі, Росії, Польщі. Приблизно 15% з них — туристи з Білорусі, адже ця дружня країна починається вже у якихось 10 кілометрів звідсіля. А от цікаво: здогадаєтеся, звідкіля саме більше відпочиваючих тут? Ні, не з Чернігова, хоча з обласного центру до Блакитних озер теж невелика відстань — 63 кілометри, які можна проїхати на авто навіть не поспішаючи десь за годину. Так от:  50 відсотків відпочиваючих —  гості зі столиці — славного міста Києва.

Безпосередньо еко-комплекс «Голубі озера» розташований на самісінькому  березі найбільшого з чотирьох озер. Для його засновника Івана Чауса це «островець свободи», місце духовного розвитку, душевного комфорту та відпочинку! За словами мецената, тут надихає буквально все: особлива цілюща енергетика місцевості, дивовижна краса природи, захоплююча творча атмосфера фестивалів і інших заходів.

До того ж, чиста як кришталь вода озер, розташованих серед соснового лісу, має лікувальні властивості, що підтверджують висновки експертів. Вона корисна насамперед для лікування захворювань опорно-рухової системи та захворювань шкіри. З 1975 року в цих місцях добували кварцовий пісок, утворилися масштабні кар’єри. Згодом вони наповнилися водою з підземних джерел і утворилися мальовничі озера. Блакитний відтінок воді надає кварцовий пісок на дні. Цікаво, що туристи приїздять сюди не лише влітку, а й взимку. Тут багаті мисливські угіддя, зимова риболовля, активний відпочинок (катання на лижах, ковзанах, санчатах).

Якщо говорити про розвиток інфраструктури, на території еко-комплексу побудовані близько 30 будиночків класу «комфорт», «стандарт», «економ», де є 145 спальних місць, облаштоване кемпінгове містечко, дві пляжні VIP-зони. Звичайний будиночок на дві персони можна орендувати за 200 гривень на добу. Територія огороджена, охороняється, тут є різноманітні спортивні майданчики, дитячий майданчик. Серед розваг: водні гірки, скутери, троллеї, каяки, байдарки, сапсерфі. Можна взяти в оренду зручний і комфортний велосипед (повірте, тут є де прокататися), до того ж облаштовані спеціальні  доріжки для вело-екскурсій (ле ще ви можете відпочити на природі і скористатися стількома можливостями для різнобічного відпочинку?! На території працює ресторан та гриль-бар, є баня на дровах, стоянка для транспорту, а для тих, хто хоче перевірити свою здатність до влучної стрільби є пневматичний тир. Для маленьких гостей працює весела дитяча анімаційна команда.

Цього року запроваджений платний в’їзд для транспортних засобів на територію комплексу – 25 гривень. Ця сума необхідна, адже кошти спрямовуються на прибирання сміття, облаштування території й збереження краси та чистоти цих унікальних місць. Адже кожного тижня з території треба вивезти тонни сміття (це 3-5 вантажівок, вартість послуг лише однієї складає 1500 гривень).

Родзинкою Блакитних озер є садиба батьків та музейна кімната видатної просвітительки й педагога Софії Русової, створена за ініціативою Івана Чауса в с. Олешня. Світлана Нечипоренко — екскурсовод-краєзнавець — майстерно й цікаво розповідає про історичні епізоди минувщини щодо життя Софії Русової та її оточення. Будівля, в якій розмістилася експозиція, до реконструкції використовувалася братом Софії – Олександром Ліндфорсом як гончарна школа. Зараз тут можна побачити особисті речі Софії Русової, зокрема, ікони Божої Матері та Ісуса Христа, багато родинних фото, деякі предмети інтер’єру. В Олешні діє школа, яка з 1993 році носить ім’я Русової. В самому селі збереглася усипальниця батьків цієї надзвичайної жінки. Все це теж приваблює туристів.

Як я вже акцентував увагу, Блакитні озера на сьогодні — популярне місце проведення міжнародних фестивалів і різноманітних культурно-масових заходів. Тож на деяких з них мені хотілося б трохи зупинитися.

Впевнений, що ті, хто скористався шансом прибути на Блакитні озера, мав можливість не тільки вдихнути на повні легені чисте соснове повітря, а й отримати насолоду від виступів учасників VII міжнародного фестивалю авторської пісні та проведення конкурсу жіночої вроди «Купальська квітка», а також від захоплюючого традиційного фольклорного дійства «Купальська ніч».

Сьогодні рівень фестивалю більш потужний, він має статус міжнародного. Мрія Івана Чауса — відновлювати авторську пісню й збирати бардів з різних куточків світу саме на Блакитних озерах — збувається.

У конкурсі беруть участь близько 50 бардів з України, Росії, Білорусі й навіть з Америки. Завітав до нас відомий бард з Каліфорнії — Ілля Винник, котрий був знайомий з Володимиром Висоцьким і Булатом Окуджавою, виступав у свій час з ними на одних музичних майданчиках.

Перемогу в конкурсі краси «Купальська квітка» і подарунок — Сертифікат на проживання вдвох в еко-комплексі «Голубі озера» отримала досвідчена учасниця, володарка титулів «Міс Бікіні-2017» і «Міс Туризм-2018» Зінаїда Зубець.

А коли на Блакитні озера спустилася ніч, всі, хто був на фестивалі, прийшли на берег чарівного озера. Саме тут почалося колоритне свято Івана Купала. Традиційне фольклорне дійство «Купальська ніч» за участю колективу Чернігівського обласного філармонійного центру концертних та фестивальних програм справило на всіх присутніх незабутні враження! Були в ньому стрибки через багаття, купальські пісні й танці, поплили віночки по тихому плесу озера. Завершив святкову програму салют, але ще до ранку не згасали вогнища біля наметів, а над озерами пливла душевна бардівська пісня. Чи знайшов хтось у ту ніч квітку папороті біля Голубих озер – залишилося таємницею. Втім, усі хто знайшов час завітати на чарівне озеро в селі Олешня, що на Чернігівщині, отримали без сумніву яскраві позитивні враження!

Організатор фестивалю й свята — Благодійний фонд ім. Софії Русової, засновником та головою якого є Іван Чаус, за підтримки обласної державної адміністрації, Департаменту культури і туризму, національностей та релігій, Ріпкинської районної адміністрації.

Сергій Кордик, Тетяна Виговська

Ще цікаві повідомлення

Не бажаєте прокоментувати?