На 55 млн грн перевезли товарів з порушенням митних правил на Чернігівщині

Через Чернігівську митницю з порушеннями митних правил намагалися перевезти товарів на суму понад 55 мільйонів гривень.

Чернігівськими митниками впродовж 7 місяців поточного року складено 550 протоколів про порушення митних правил. Загальна вартість предметів правопорушення склала 55,2 млн. гривень.

Статистичні дані свідчать, що переважна більшість справ – 295 – складені за статтею 470 Митного кодексу України «Недоставлення товарів, транспортних засобів комерційного призначення та документів до органу доходів і зборів призначення, видача їх без дозволу органу доходів і зборів або втрата». На другому місті порушення термінів тимчасового ввезення або вивезення товарів – 90 справ (ст.481) та недекларування товарів і транспортних засобів комерційного призначення (ст. 472) – 78 протоколів.

Крім того, 60 порушень виявлено на «зеленому» коридорі (ст. 471), який працює аби максимально спростити процедуру перетину кордону громадянам, які не переміщують товарів, що заборонені до переміщення або підлягають декларуванню чи оподаткуванню. Це свідчить, що певна категорія подорожуючих намагається використати спрощений режим для власних протизаконних дій.

За вартістю вилучених предметів переважають промислові товари, сировина й матеріали, транспортні засоби та валютні цінності.

Світлана СТРИЖАК

Навігація записів

Ще цікаві повідомлення

Не бажаєте прокоментувати?