Московський архієпископ будує готель на території Національного заповідника

церкваМосковський архієпископ уже завіз пісок для будівництва в охоронній зоні заповідника.

“Для спорудження готелю-будинку на вул. Толстого, 90-а вже й пісок привезли. Спиляні дерева прибрали, залишилися пеньки…” – повідомив у мережі Фейсбук вчений секретар Національного архітектурно- історичного заповідника “Чернігів стародавній” Сергій Черняков.

Місцеві мешканці розповідають, що пісок завезли кільки днів тому, коли йшов дощ. Щоб ніхто не бачив?

“Громадянин Полікоп А. Я. (архієпископ Чернігівський і Новгород-Сіверський Амвросій УПЦ МП) планує спорудити тут будинок. Люди не дуже раді такому сусідству і вже звернулися до прокуратури. Розпочалося розслідування.

Відповідних дозволів-узгоджень на будівництво на земельній ділянці по вул. Толстого, 90-а, в охоронній зоні Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній», ще немає…”, – пише Сергій Черняков.

Нагадаємо, що мова йде про охоронну зону заповідника, а будуватися архієпископ Московського патріархату хоче на Новоантонієвих печерах, на похованнях монахів.

В той же час дивує відсутність будь- якої реакції Чернігівської обласної державної адміністрації, департамент культури якої надав певні, хоч і незаконні дозволи, на будівництво. Департамент у той час очолював Сергій Мойсієнко, якого зараз влада «по-реформаторськи» перекинула на керівництво обласним театром…

Чекати належної реакції міської влади та екологічних структур і не доводиться − вони там всі і давно за московський патріархат. Отже, знову доведеться виходити громадським організаціям та розтягувати незаконне будівництво.

А може зробити простіше − вигнати московського архієпископа із Троїцького собору, збудованого гетьманом Мазепою?

Василь ЧЕПУРНИЙ, http://siver.com.ua/

Ще цікаві повідомлення

Не бажаєте прокоментувати?