Московська церква намагається зміцнити свої позиції на Чернігівщині

Те, що УПЦ Московського патріархату давно перетворилася в політичну організацію, яка захищає імперські інтереси російської держави на теренах України, вже не є якоюсь таємницею. Досить багато фактів, через які вже не має сумнівів у тому, що саме ця інституція під московською рясою служить виключно Кремлю, а не Україні.

Черговим кроком укріплення й зміцнення своїх позиційних інтересів в Україні і, зокрема, на Чернігівщині, стала нещодавня подія.

Патріотична організація С14 Чернігів цій події дали таку назву: «На Чернігівщину завезли московського церковного «геббельса».

Факт нового призначення на посаду архієпископа Ніжинського та Прилуцького УПЦ МП Климента чомусь залишився поза увагою громадськості.

«Порівняно з його попередником Іренеєм, Климент (Вечеря) – справжній монстр, особа першої величини, відповідальна за пропаганду в одній із найбільших метрополій РПЦ, людина з необмеженим доступом до фінансових ресурсів, «геббельс» пропаганди, який в можливих силових протистояннях спочатку опиратиметься на прилуцьких козачків, а вже через рік матиме армію православних «тітушок», — пишуть на своїй сторінці у Фейсбук активісти С14 Чернігів.

Попередник Климента Вечері Іреней був нікудишнім управлінцем. Скандал в одному з монастирів Ніжина, коли один із монахів зарізав іншого через ревнощі, відображає приблизний стан справ у єпархії. І хоча справу намагалися зам’яти доволі впливові люди, зокрема, нардеп від ВО «Батьківщина» Валерій Дубіль (Прилуччина), гомосексуальний душок встиг розлетітися.

21 грудня 2017 року на зміну Іренею приходить Климент Вечеря, який до цього очолював інформаційно-пропагандиський відділ УПЦ МП, член «міжсоборного присутствія», на яке кандидатури особисто подавав московський патріарх Кіріл.

«Серйозність даного призначення і небезпеку від такого кадрового рішення важко переоцінити. Призначення Вечері рівноцінне тому, якби на голову Ніжинської РДА закинули Парубія чи, скажімо, Гройсмана. У Ніжин завели МОНСТРА першої величини», — зазначають С14 Чернігів.

Климент Вечеря — головний фахівець МП в Україні з пропаганди та інформаційних диверсій. Призначений на офіційну посаду завідуючим інформаційної роботи МП в Україні після усунення «проукраїнського» Кирила Говоруна – улюбленця Іларіона Алфєєва. Чому? Бо прямо виконує накази з Москви, контактує з Новинським (досить відома фігура-лобіст  промосковських позицій в Україні), курирує всі інформаційні ресурси МП, зокрема, УНІАН-релігії, СПЖ, офіційний сайт УПЦ МП. Це є, без перебільшення, церковний Геббельс. За відгуками самих деяких церковнослужителів — прибічників Сабодана – має необмежений доступ до грошей, має «перепустку», тобто можливість, входити безперешкодно в кабінети високих посадових осіб країни-агресора. З літа 2017 — архієпископ.

Яка ж істинна причина призначення Климента Вечері в Ніжин?

Чи не готують, часом, окупацію України по Дніпро, де церква Московщини відігріватиме колосальну роль в цьому, а Климент Вечеря має стати неформальним очільником єпархій в широкій зоні окупації.

Дехто скаже, що це, мовляв, маячня, але стривайте такі закиди робити. Як ви думаєте, чому останні два-три роки так старанно мусується в церквах московського патріархату твердження про те, що ось-ось Москва заволодіє Україною, тож даремно, мовляв, пручатися і проливати за неї людську кров, адже все рівно Москва підкорить її. Ця догматична теза досить активно й широко розповсюджується серед прихожан. І тут віра у Всевишнього Отця для московських попів — поза цією місією, або, принаймні, на другому плані; головне для них — усіма можливостями повернути Україну в своє московське лоно, бо Росія, як стверджують навіть російські експерти — знавці у політиці — довго без України не протримається, адже у РФ лише 15 відсотків слов’ян, решта — представники інших народностей, і то майже усі вони — поневолені народи.

До кадрової перетрубації у МП на Чернігівщині вдалися з-за деяких обставин. Ось деякі з них:

Зниження «рейтингу» Ніжинської єпархії МП через масові переходи до Київського Патріархату. Перший сигнал – Григорівка. І це не перебільшення. Виходячи з внутрішньої інформації в колах МП, посилився моральний тиск на священство єпархії з боку простих віруючих, ізоляція московського священства від участі в офіційних заходах, глибока дискредитація через колаборанство  з РФ.

Отже, для Московщини кризовий менеджер в особі Вечері вкрай потрібен, як ніколи. Та й парафії в окремих населених пунктах (Бахмач, Батурин, Парафіївка, Козелець) є сьогодні найбільш вразливими подразниками.

Що чекати?

Посилення агентури, втягування чиновників у заходи МП у Ніжині, Прилуках, Бахмачі та інших містах єпархії, мовчанка з боку українського архієрея. А опиратимуться в єпархії на «ватні» організації, зокрема прилуцьких козаків, які в Прилуках дуже потужні. Ще б пак — а хіба може бути по-іншому, коли «великі» люди світу цього «кришують» їхню діяльність!

Хто з нардепів підтримує вплив?

Про Валерія Дубіля ми згадали вище. Окрім нього, у своїх діях Вечеря опиратиметься ще і на Валерія Давиденка. Він також дотичний до великої церковної політики, підтримував неформальні «двіжняки» проти близького оточення митрополита Володимира Сабодана, доки той ще був живий. У випадку усунення Володимира від влади це лобі планувало всадити в крісло митрополита саме Климента Вечерю.

Тож якщо сьогодні ми (громадськість, українське духовенство, національно свідомі політики, патріотично налаштовані представники української влади) не будемо вживати адекватних, а головне — упереджувальних заходів, завтра у таких як Вечеря буде платна армія з православним воїнством — тітушками, на зразок Луки Запорізького.

Недобрі справи Московщини стукають у вікна Чернігівщини. Так і до війни — кілька кроків, але вже з релігійним відтінком.

Суспільний кореспондент

Ще цікаві повідомлення

2 thoughts on “Московська церква намагається зміцнити свої позиції на Чернігівщині

  1. Павло ІІ

    Все это ересь. А с ересью, как известно, надо бороться…

  2. дкн

    больще словобродить не о чем сумасброды пороховские ?

Не бажаєте прокоментувати?