Мобільні оператори запровадили здирницький тариф

Монополісти мобільного зв’язку протягом короткого часу перейшли на новий здирницький формат надання послуг: замість календарного місяця послуги зв’язку надаються на чотири тижні.

Як повідомив депутат Чернігівської обласної ради Сергій Баришовець, абоненти будуть вимушені оплатити зв’язок протягом 12 місяців 13 разів. Інакше кажучи, мобільні оператори вирішили, що абоненти мають платити за 13 місяців у році.

За його словами, протягом кількох місяців нинішнього року мобільні оператори «Київстар», «Vodafon», «Lifecell» перейшли на новий формат надання послуг. Так, наприклад, «Vodafon» перевів тарифну лінійку SuperNet і Unlim 3G на чотиритижневий формат; «Київстар» усіх абонентів передплаченого зв’язку перевів на новий 28 денний формат; «lifecell» переводить поступово: п’ять тарифних пакетів переведені 22 серпня, ще три будуть переформатовані 5-го вересня.

«Мобільні оператори говорять, що подібна практика нарахування послуг на чітко визначену кількість днів нібито поширена у більшості країн світу. При цьому оператори мобільного зв’язку замовчують практично одночасне введення нових форматів надання зв’язку», — уточнив депутат облради.

Паралельно із цією можливою картельною змовою мобільних операторів, влада піднімає тарифи на фіксований телефонний зв’язок. Нацкомісія, що здійснює держрегулювання у сфері зв’язку та інформатизації у два етапи підвищує граничні тарифи на фіксовану телефонію на 9–27%! З 1 листопада 2018 року абонплата за телефон без погодинної оплати зросте з 43,85 до 51,3 грн. А з 1 січня 2019 року — до 55,92 грн.

Для багатьох українців, особливо похилого віку, фіксована телефонія – єдиний засіб зв’язку з близькими та можливість отримати інформацію від органів місцевої влади, служб соцзахисту, екстрених служб.

Сергій Баришовець спільно з однодумцями по своїй фракції у Чернігівській обласній раді закликає владу негайно розслідувати можливу картельну змову мобільних операторів: протягом кількох місяців відбулося подорожчання мобільного зв’язку.

Фракційні депутати спрямували відповідне звернення до АМКУ та Кабміну. У своєму зверненні вони нагадали владі, що зростання тарифів на фіксований зв’язок б’є по кишенях соціально незахищених громадян, особливо – пенсіонерів.

Ще цікаві повідомлення

Не бажаєте прокоментувати?