Міжнародна медаль Івана Мазепи – патріотам України!

Вітаємо! Міжнародна літературно-мистецька Академія України назвала відомих патріотів, удостоєних міжнародної почесної відзнаки – медалі Івана Мазепи (рішення № 7).

Нагороджені: знаний перекладач та громадський діяч, голова правління ГО «Українська ініціатива» Юрій Косенко (родом – із Чернігівщини, а тепер мешкає в Києві), і двоє відомих письменників із Дніпра – головний редактор популярного всеукраїнського щомісячника «Бористен», публіцист і прозаїк Фідель Сухоніс та авторка проникливих творів для дітей Еліна Заржицька. Посмертно нагороджені видатні українські діячі – поет, перекладач, прозаїк, літературознавець, педагог та радіожурналіст, Шевченківський лауреат Ігор Качуровський (Німеччина) і поет, прозаїк, драматург, перекладач, критик, засновник легендарної Нью-Йоркської групи Богдан Бойчук (США).

Міжнародна патріотична медаль Івана Мазепи заснована в 2016 році Міжнародною літературно-мистецькою Академією України для відзначення письменників, митців, науковців, перекладачів, журналістів, громадських діячів, меценатів з України та зарубіжжя за визначну патріотичну діяльність, спрямовану на підтримку незалежності нашої держави, активну пропаганду української культури, літератури, мистецтва, книговидання, видатних діячів України у світі.

Серед нагороджених патріотичною медаллю Івана Мазепи – зокрема, відомі українські письменники – Юрій Мушкетик, Валерій Шевчук, Леонід Горлач, Рауль Чілачава, Володимир Шовкошитний, Станіслав Бондаренко, Іван Корсак, Олександр Деко, Анна Багряна; літературознавець Євген Баран; український письменник із Канади, головний редактор популярного журналу «Порт-Фоліо» Михайло Блехман; письменники, перекладачі Войцех Пестка з Польщі та Димитр Христов із Болгарії; Надзвичайний і Повноважний Посол України в Канаді Андрій Шевченко.

Щиро вітаємо нагороджених високою відзнакою і зичимо всіх гараздів!

Сергій Дзюба,

президент Міжнародної літературно-мистецької Академії України

Навігація записів

Ще цікаві повідомлення

2 thoughts on “Міжнародна медаль Івана Мазепи – патріотам України!

 1. Павел І

  Так і шо?Тож Пушкін – російський поет. Все логічно. А нам, українцям, своє робить, як писав класик української літератури. Нехай для ненажерливої росії Мазепа.буде і зрадник. І що з того? Для України та українців – він національний Герой, який хотів відірвати від деспотичної московської тиранії свою державу і повернути її в європейське лоно. Якби не різного роду «кочубеї», то вже давно б Україна, як зазначав письменник Мирослав Дочинець, була б дійнсо європейською державою, а не московсько-азіатською

 2. Aleks

  А.С.Пушкин о Мазепе
  Что он не ведает святыни,
  Что он не помнит благостыни,
  Что он не любит ничего,
  Что кровь готов он лить, как воду,
  Что презирает он свободу,
  Что нет отчизны для него.
  Издавна умысел ужасный
  Взлелеял тайно злой старик
  В душе своей. Но взор опасный,
  Враждебный взор его проник. …И где ж Мазепа? где злодей?
  Куда бежал Иуда в страхе?
  …Забыт Мазепа с давних пор!
  Лишь в торжествующей святыне
  Раз в год анафемой доныне,
  Грозя, гремит о нем собор.
  Полтава
  Лучше памятник Карлу ХII. Лучше памятник собаке, чем ее хвосту.

Не бажаєте прокоментувати?