Місто залізничників – Бахмач – відзначило ювілей

Чимало часу минуло відтоді, як рука літописця вивела на папері перші рядки про місцевість, котрій судилося стати благотворною основою для заснування міста з неповторним колоритом, традиціями та історією.

За цей період його жителі пройшли через багато випробувань, зазнавали падінь і злетів. Та незмінними упродовж століть залишалися любов до рідної землі, бажання бачити своїх дітей щасливими, а небо над Батьківщиною — мирним.

У всі часи бахмачани дбайливо зберігали правдиві свідчення про минуле рідного краю, який багатий на славні імена, героїчні звитяги й духовні надбання. Доля людей тісно переплелася з долею краю, тому пошана до історичного минулого та самовіддана праця для майбутнього завжди були і є характерною рисою багатьох поколінь бахмачан.

Минулої суботи, погожого серпневого дня, Бахмач відзначав подвійне свято – 150-річчя міста і День профспілки залізничників та транспортних будівельників України. Для Бахмацької громади воно особливе, адже поселення засновувалося як залізничний вузол. Через територію і нині проходять важливі залізничні колії, які сполучають не тільки міста, а й країни.

Цього дня в усіх храмах міста відбувся молебень «за Бахмач-град та його жителів». Усіх бажаючих поринути в історію запрошував Бахмацький районний історичний музей, де було презентовано виставку художніх робіт «За покликом пензля: В. І. Марченко» і фотовиставку «Моє місто – моя історія жива».

Надвечір у міському парку культури та відпочинку розпочалося урочисте відкриття свята. У вступному слові міський голова Павло Шимко за традицією привітав жителів міста й відзначив бахмачан, які прославляють свій край. Серед почесних гостей свята був народний депутат України Олег Купрієнко, який привітав присутніх і побажав громаді рухатися тільки вперед, до нових звершень та успішних справ.

Зі щирими словами вдячності звернувся до бахмачан голова районної ради Віктор Міщук. Особливу повагу засвідчив районний керівник представникам старшого покоління, мудрим наставникам, невтомним трударям, котрі залишили у спадок це затишне місто і все в ньому для повноцінного життя, для праці, навчання та розвитку. Подякував трудовим колективам, які невтомною працею створюють сьогодення, привітав молоде покоління свідомих бахмачан, ушанував захисників, які нині відстоюють цілісність та недоторканність країни. І, звичайно, теплі слова були представникам найпотужнішої галузі Бахмача — залізничникам.

Напередодні свята, на урочистостях уколективах з нагоди Дня профспілки залізничників і транспортних будівельників України, Віктор

Міщук гідно відзначив працівників залізничної галузі, вручивши від себе особисто грошові винагороди в розмірі 1000 гривень кращим із кращих. Чотирнадцять працівників міста отримали таке фінансове заохочення за свою щоденну працю. Сподіваємося, надалі грошові винагороди проводитимуться за рахунок коштів районного бюджету, адже саме залізничникам Бахмач завдячує своєю славною історією, із залізницею пов’язані минуле, сьогодення і майбутнє нашого міста.

З нагоди ювілею керівники району вручили міській громаді відеокамеру спостереження. Свято продовжилося яскравою концертною програмою, яку дарувала шоу-агенція «PROсвято» з Прилуки. Підготовлена ними святкова програма, яка тривала майже чотири години, не залишила нікого байдужим. Кожен виступ викликав у глядачів позитивні емоції та бурхливі оплески.

Діти розважалися на різноманітних атракціонах і подорожували територією парку в дитячих вагончиках. Охочі мали змогу позмагатися у влучності в імпровізованому тирі, взяти участь у силовому шоу, показових виступах із богатирського багатоборства. Всі, хто зголоднів, смакували різноманітними витворами кулінарного мистецтва. Загалом, цього вечора вдалося зібрати у дружнє коло багато бахмачан та гостей міста.

Переконані, що районний центр, незважаючи на всі виклики сьогодення, стане справді розвиненим, привабливим, цивілізованим. Адже головне, що треба для цього: досвід, талант, гідність, уміння старанно працювати, безмежно любити свою землю, бахмачани мають.

Тож нехай у життя кожного з нас доля приносить лише позитивні зміни, сім’ї будуть міцними, а діти ростуть здоровими та щасливими в мирній, єдиній, незалежній Україні!

Світлана КНИГА

Ще цікаві повідомлення

Не бажаєте прокоментувати?