Міліція стежитиме за продажем сувенірів із радянською символікою 

символікаПротягом травня на адресу Українського інституту національної пам’яті надходили повідомлення від громадян про те, що на Андріївському узвозі в Києві торгують сувенірами із радянською символікою.

Відповідно до закону «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки», який набув чинності 21 травня цього року, на всій території України заборонено виготовлення, поширення, а також публічне використання символіки комуністичного тоталітарного режиму, зокрема у вигляді сувенірної продукції.

Тому Український інститут національної пам’яті звернувся до Подільського районного відділення Головного управління МВС України у м. Києві з проханням вжити відповідних заходів. 6 липня УІНП отримав офіційну відповідь. У ній йдеться про те, що до осіб, які порушуватимуть даний закон, застосовуватимуть заходи адміністративного впливу, а зміст листа використовуватимуть у службовій діяльності.

За останні два місяці зі вступом в дію згаданого закону кількість сувенірів із радянською символікою на ярмарках, зокрема на Андріївському увозі, суттєво зменшилося.

21 травня вступили у дію декомунізаційні закони. Втілення їх у життя означає, що Україна нарешті безповоротно пориває з болючим радянським тоталітарним минулим. Мапа країни буде позбавлена тоталітарної символіки у назвах та пам’ятниках, а доступ до документів про репресії та злочини проти людства і людяності буде повністю відкрито.

Сергій БУТКО, представник Українського інституту національної пам’яті у Чернігівській області

Ще цікаві повідомлення

Не бажаєте прокоментувати?