Мешканця Луганська судитимуть за причетність до проросійських сил

Прокуратурою Луганської області направлено до суду обвинувальний акт у кримінальному провадженні за підозрою одного з учасників незаконного збройного формування у вчиненні кількох злочинів.  

Слідством встановлено, що мешканець Луганська у січні 2014 року  приєднався до проросійських громадських рухів «Антимайдан» та розповсюджував матеріали з публічними антиукраїнськими закликами, що розпалювали національну ворожнечу. Підозрюваний організував під своїм керівництвом «Луганську добровольчу бригаду на честь генерала А. І. Денікіна», яка мала на меті захоплення державної влади в Луганській області для зміни території та державного кордону України.

Упродовж березня-квітня 2014 року, вступивши в злочинну змову з іншими особами, громадянин активно брав участь в антиукраїнській громадсько-політичній діяльності, а саме: масових заворушенням, мітингах, штурмі та захопленні будівель органів державної влади (зокрема будівлі СБУ), викрадення з приміщення Служби безпеки України в Луганській області арсеналу зброї, боєприпасів, вибухових речовин та пристроїв, погромах та знищенні майна.

У подальшому зловмисник брав участь у бойових діях проти українських військових у складі незаконних збройних формувань, зокрема, так званих «Донських козаків» та у злочинному угрупованні «Бетмен». У жовтні 2014 року останній залишив лави бойовиків.

Нагадаємо, що 06.12.2018 фігуранта було затримано та слідчим суддею за клопотанням прокурора застосовано до підозрюваного запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком на 60 діб.

За результатами проведеного досудового розслідування обвинувальний акт направлено до суду для розгляду по суті.

Обвинуваченому загрожує покарання до 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Злочини, за якими обвинувачують затриману особу, передбачені ч. 2 ст. 110 КК України  (умисні дії, вчинені з метою зміни меж території та державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України; публічні заклики та розповсюдження матеріалів із закликами  вчинення таких дій, вчинені за попередньою групою осіб, поєднані з розпалюванням національної ворожнечі), ч. 1 ст. 294 КК України (організація масових заворушень, що супроводжувалися знищенням майна та захопленням будівель),  ст. 341 КК України (захоплення будівель, що забезпечують діяльність органів державної влади), ч. 2 ст. 262 КК України (викрадення, привласнення вогнепальної зброї, вибухових речовин та пристроїв) та  ч. 2 ст. 260  КК України  (участь у діяльності не передбаченого законом збройного формування).

Ще цікаві повідомлення

Не бажаєте прокоментувати?