Мешканці зруйнованого будинку у Чернігові повернуться лише через рік

Близько одного року триватиме проведення всіх необхідних будівельно-монтажних робіт щодо відновлення зруйнованого будинку по вул. Попудренка, 16. Як повідомлялося раніше, міська влада взяла на себе відповідальність за відбудову зруйнованої  будівлі.

Про це неодноразово заявляв Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко під час зустрічей з жителями будинку, інформують у прес-службі Чернігівської міської ради.

Як відомо, 85 % житла у цьому будинку було приватизовано, тому міська влада не може ні компенсувати його вартість мешканцям, ні побудувати нове житло замість приватизованих квартир. Отже, за кошти міського бюджету буде відновлена зруйнована будівля й люди зможуть повернутися до своїх помешкань.

Ситуацію станом на сьогодні прокоментував начальник управління капітального будівництва міської ради В’ячеслав Почеп.  За його словами, після аварії було проведено обслідування будинку з метою встановлення ступеню руйнування й можливості його відновлення. Ці роботи проводив ДП «Державний науково-дослідний інститут будівельних конструкцій».
Результатом дослідження став їх звіт: «Оцінка технічного стану та експлуатаційної придатності будівельних конструкцій житлового будинку по вулиці Попудренка, 16».

Отже, на ствердження фахівців, відновлення будівлі можливе за умови виконання всіх рекомендацій у відповідності до діючих будівельних норм. Наразі вже розроблений проект щодо  відновлення зруйнованого будинку по вул. Попудренка, 16. Проект виконував НДП «Проектреконструкція». Від 1 липня проект проходить комплексну експертизу у ТОВ «Сіверексперт», яка потребує не менше 45 діб.

Після отримання позитивного висновку у серпні управління капітального будівництва міської ради оголосить відкриті торги через  систему ProZorro на виконання будівельно-монтажних робіт по відновленню зруйнованої будівлі.

За інформацією управління капітального будівництва, згідно з проектом передбачено відновлення зруйнованої частини будівлі, посилення несучих конструкцій та, за необхідністю, перекриттів. У середині будинку необхідно повністю замінити внутрішні системи каналізації і водопроводу, реконструювати електрощитові прибори та поставити лічильники по газу,
воді, опаленню.

Крім того, за проектом планується будівництво скатної покрівлі, термін експлуатації якої становить 30 років. Попередня плоска покрівля, яка була на цьому будинку до аварії, при умові ідеальної експлуатації може слугувати лише 10 років, при гірших умовах –  5-6 років.
За попередніми розрахунками з міського бюджету передбачено 15 млн грн на здійснення всіх цих робіт. Після завершення будівельно-монтажних робіт та введення відновленого об’єкту в експлуатацію мешканці цього будинку зможуть повернутися до своїх осель. За прогнозами, на проведення всіх цих робіт потрібно не більше року.

Публікація на тему: http://www.sknews.net/

Ще цікаві повідомлення

Не бажаєте прокоментувати?