Мешканці мікрорайону у Прилуках вимушені дихати забрудненим повітрям

У Прилуках, унаслідок порушення технологічних процесів, підприємство забруднює наколишнє середовище.

«Раніше з жінкою дихали свіжим повітрям в альтанці. Зараз щоб відпочити на свіжому повітрі беру велосипед та тікаю  в центр міста до парку, бо тут не можна», – розповідає житель вулиці Яковченка Прилук Володимир Степанович.

Вся справа у викидах сушарки ТОВ “Прилуцьке хлібоприймальне підприємство” — як тільки починається обробка зернових культур все подвір’я осипається червоним шумом та пилом. Вікна та двері в жителів вулиці Яковченка постійно закритті, а дихати важко.

Нещодавно ТОВ «Прилуцький хліб» заявило про намір отримання дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферу.

На захист екології міста встали активісти громадських організацій і, зокрема, прилуцька «Самопоміч». Прелставниками осередку була розгорнута кампанія зі збору підписів жителів району міста, які мешкають неподалік цієї сушарки. За один день збору підписів звернення підписало більше ста людей. Особливо небезпечним є те, що протягом обробки зернових, починаючи з вересня та впродовж всієї зими, підприємство забруднює повітря центру творчості дітей та юнацтва й дитячого садочку санаторного типу. Дітки змушені дихати червоним лушпинням кукурудзи та пилом, яке генерує зерносушка.

Як наслідок в жителів прилеглих до підприємства території масово фіксується ускладнене дихання, алергічні реакції та ускладнена робота органів дихання.

«Мешканці неодноразово звертались до уряду, санепідслужби проте питання досі залишається невирішеним. Ми обурені ти, що підприємство, яке працює  з грубими порушеннями санітарних норм та правил може отримати дозвіл на збільшення викидів. Саме тому ми намагаємось мобілізувати людей та домогтись від влади забори на отруєння прилучан», – каже голова прилуцької «Самопомочі» Артем Гензель.

Громада міста вважає, що ТОВ «Прилуцький хліб», хоч і зареєстроване як окреме підприємство, але здійснюючи свою діяльність за тією ж адресою, що й ТОВ «Прилуцьке хлібоприймальне підприємство»,  буде ще більше на тому ж виробничому обладнанні погіршувати життя містян та екологічний стан навколишнього середовища загалом. Тепер прилучани чекають реакції місцевої влади.

Ще цікаві повідомлення

Не бажаєте прокоментувати?