Макрон оголосив про «смерть мозку» НАТО

Європа більше не може розраховувати на захист з боку США, вважають в Парижі.

Президент Франції Еммануэль Макрон заявив про те, що європейські країни більше не можуть розраховувати на США в питаннях захисту країн-учасниць блоку НАТО.

«Те, що ми зараз переживаємо, — це смерть мозку НАТО», — сказав Макрон в інтерв’ю журналу The Economist. Видання винесло цю фразу в заголовок.

На думку французького лідера, Європа «стоїть на краю прірви і повинна почати думати про себе стратегічно як про геополітичну силу», інакше європейці «більше не зможуть контролювати свою долю».

Еммануэль Макрон засумнівався в тому, що країни НАТО насправді готові виконувати п’яту статтю статуту альянсу, яка гарантує колективну відповідь агресії відносно будь-якого учасника блоку.

«Якщо режим Башара Асада вирішить помститися Туреччині, чи будемо ми вступати у бій? Ось справжнє питання», — зазначив президент.

У серпні президент Франції зробив іншу яскраву заяву, розкритикувавши систему міжнародної співпраці, що склалася у світі, загальноприйняту модель демократичного облаштування держав і капіталістичні стосунки.

Виступаючи в Єлісейському палаці на зустрічі з бізнесменами, Макрон сказав, що діюча модель ринкових стосунків «заіржавіла в результаті того, що деградувала сама система демократії».

«А також тому, що сам капіталізм деградував і з’їхав з глузду – оскільки ми самі ж породжуємо ті прояви нерівності, врегулювати які ми потім не в змозі», — додав Макрон.

Тиждень тому французький лідер несхвально відізвався про українців і болгар, розмірковуючи про етнічні злочинні угрупування.

«Я віддаю перевагу легальним мігрантам з Гвінеї або Кот-д’Івуар над нелегальними українськими або болгарськими бандами», — сказав він.

Гасити скандал, що розгорівся, довелося послові Франції в Україні Этьєну де Понсену.
Джерело: Ридус

Навігація записів

Ще цікаві повідомлення

Не бажаєте прокоментувати?