Мак – національна українська квітка, але й заборонена

макЩороку міліцією проводяться оперативно-профілактичні заходи щодо виявлення за ліквідації незаконних посівів маку та конопель, бо основними наркотичними засобами, характерними Чернігівщини, є саме ацетильований або екстракційний опій, який виготовляється з макової соломи (вживають близько 80% наркоманів) і марихуана, яку готують з конопель.

Причин порушення законодавства є дві: безвідповідальність на ґрунті традиційної звички сіяти мак і умисне порушення закону з метою збагачення за рахунок торгівлі наркосировиною.

Міліція нагадує, що для тих, хто має намір культивувати на своїх присадибних ділянках мак або коноплі, згідно чинного законодавства, такі дії підпадають під статті Кримінального (ст.310) та Адміністративного (ст. 106-2) кодексів, в залежності від провини правопорушника − кількості вирощеного чи самосійного наркотичного зілля.

Так, за виявлення на присадибній чи дачній ділянці:

  • маку в кількості до 100 або конопель до 10 шт. передбачена адмінвідповідальність згідно ст. 106-2 Кодексу України про Адміністративні правопорушення, господарю загрожує штраф у розмірі від 306 до 1700 гривень з конфіскацією незаконно вирощуваних наркомістких рослин;
  • посів маку від 100 до 500 штук або конопель від 10 до 50 шт. загрожує вже кримінальним покаранням згідно ч.1 ст. 310 Кримінального кодексу України. В цьому випадку винний карається штрафом від 1700  до  8500 грн., або арештом на строк до шести  місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років;
  • посів маку понад 500 штук або конопель понад 50 шт. — ч.2 ст.310 КК України, загрожує ув’язненням на строк від трьох до семи років.

Слід нагадати, що 20 травня 2015 року на Чернігівщині, як і по всій Україні, стартувала загальнодержавна оперативно-профілактична операція під умовною назвою «Мак-2015», метою якої є виявлення та ліквідація незаконних посівів наркомістких рослин (маку та конопель), виявлення та притягнення до відповідальності осіб, що культивують заборонені до вирощування рослини. У проведенні операції задіяні співробітники усіх міліцейських підрозділів. Ще одне, не менш важливе, завдання цього заходу –виявлення та перекриття каналів незаконного перевезення наркотиків, затримання та притягнення до відповідальності розповсюджувачів цього дурману, а також виявлення та знищення осередків дикоростучих наркомістких рослини.

Під особливим контролем правоохоронців будуть саме присадибні та дачні ділянки, на яких «закононеслухняні» громадяни можуть культивувати як мак, так і коноплі. Тому співробітники міліції, в якості профілактики, попереджають як дачників, так і керівників підприємств, установ та організацій, про необхідність ліквідації місць, де ростуть наркомісткі рослини, щоб потім не було нарікань на те, що ці рослини дикоростучі, а не культивовані і ніхто не винен в тому, що вони виросли в тому чи іншому місці.

У разі ігнорування вимог чинного законодавства, відносно власників дачних ділянок, особистих підсобних господарств, а також недбалих керівників, на чиїй території виявлять заборонені до культивації рослини — будуть застосовані методи як адміністративного впливу, так і кримінального характеру.

Борис КОНОВЧЕНКО

Ще цікаві повідомлення

Не бажаєте прокоментувати?