Майте власну голову на плечах і не слухайте пройдисвітів, радять у поліції

Поліція проводить розслідування за п'ятьма фактами шахрайств.

Про це повідомили в секторі комунікації поліції Чернігівської області.

Використовуючи повний набір шахрайських прийомів, зловмисники видурюють у громадян значні суми як в національній, так і в іноземній валютах.

Так, 28 квітня по допомогу до поліції звернувся мешканець південної області України й повідомив, що став жертвою шахрая з Чернігова. Чоловікові зателефонував невідомий і під виглядом знайомого заявника попросив дати йому грошей в борг. Чоловік перерахував на банківську картку, зареєстровану на жителя Чернігова, 79 тисяч гривень. І тільки потім громадянин перевірив особу прохача, виявилося, що його цинічно ошукали.

Того ж дня до поліції надійшла заява від чернігівської пенсіонерки, що двоє шахраїв (чоловік і жінка) під виглядом участі в акції всеукраїнської мережі супермаркетів видурили у старенької 500 євро.

Зловмисники розіграли цілу виставу — розповіли потерпілій, що вона може отримати значні знижки на покупки в супермаркетах міста. Для цього необхідно засвідчити свою платоспроможність і покласти в акційний конверт певну суму, після чого відкрити його у зазначений час і користуватися дисконтом.

Жіночка слухняно виконала всі вказівки, а коли вдома відкрила конверт, то не знайшла там своїх грошей і обіцяної дисконтної картки, а лише різаний папір.

Поліція нагадує, що всі «благодійники», які повідомляють вам про раптові виграші в акціях, у яких ви не брали участі, є звичайними шахраями. Не спокушайтеся на обіцянки пройдисвітів, майте власну голову на плечах, пам'ятайте про безкоштовний сир у мишоловці.

Правоохоронці продовжують реєструвати та розслідувати факти шахрайств з банківськими картками. У переважній більшості жертви через свою надмірну довірливість повідомляють зловмисникам реквізити рахунку, а потім втрачають гроші. Наприклад, як з жителькою обласного центру, яка продавала на сайті безкоштовних оголошень сукню. Шахрай зателефонував жінці й проявив цікавість до покупки. Пообіцяв перерахувати гроші й попросив назвати номер картки, а разом з цим і термін її дії та код. Пані слухняно повідомила всі реквізити, а потім виявила зникнення з карткового рахунку 6900 гривень.

Вкотре нагадуємо, що інформація про банківські реквізити є конфіденційною інформацією і не підлягає розголошенню. В противному разі — ви фактично власноруч віддасте шахраям свої гроші.

У Прилуках до поліції звернулися двоє жінок, які перерахували на банківську картку шахраєві по 400 доларів США кожна за нібито оформлення візи на право виїзду за кордон. Вони навіть толком не поцікавилися у спритника яким чином той надасть їм візу. Бажання потрапити за кордон та розпочати нове життя приспало елементарну обережність.

Пам'ятайте, що право видачі віз на виїзд за кордон мають виключно дипломатичні установи та консульства іноземних держав. Не віддавайте свої гроші пройдисвітам.

За всіма фактами відкриті кримінальні провадження за статтею 190 Кримінального кодексу України (шахрайство) — карається штрафом до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк до двохсот сорока годин, або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до трьох років.

Триває досудове розслідування.

Ще цікаві повідомлення

Не бажаєте прокоментувати?