Лідери країн відмовилися приїхати в Москву на 9 травня

«Для наших колишніх союзників з антигітлерівської коаліції внутрішньополітично і в моральному сенсі було б правильно до нас приїхати», — сказав президент Російської Федерації в інтерв’ю ТАСС.

Володимир Путін порадив лідерам країн колишньої антигітлерівської коаліції приїхати на святкування 75-річчя «перемоги в Москву».

У черговій серії проекту ТАСС «Двадцять питань Володимиру Путіну» президент підкреслив, що Росії не так уже й важливо, хто прилетить, а хто ні, але відмовитися від візиту для глав західних країн було б помилкою.

— Це наше свято. Я думаю, що для наших колишніх союзників з антигітлерівської коаліції внутрішньополітично і в моральному сенсі було б правильно до нас приїхати. Якщо ні, це їх вибір. Але це, мені здається, і для них було б помилкою.

— У вас є відчуття, що у нас хочуть забрати перемогу?

— Немає такого відчуття, це неможливо. Розумієте, це ж недалекі люди, несуть всяку фігню в Європарламенті з приводу однакової відповідальності Гітлера і Сталіна. До речі кажучи, Сталін, як би до нього не ставилися, він тиран і так далі, але він не заплямував себе прямими контактами з Гітлером. Немає жодного підпису Сталін – Гітлер, а ось Гітлер і прем’єр-міністр Великобританії, Гітлер і прем’єр-міністр Франції – є, Гітлер і керівник Польщі – є.

Володимир Путін, втім, не згадав, що в 1940 році за дорученням Сталіна з Гітлером зустрічався керівник радянського уряду Молотов.

Як повідомила 10 березня газета «Коммерсант» з посиланням на джерела, Вашингтон поінформував Москву про те, що президент США Дональд Трамп не зможе приїхати в Росію 9 травня. За інформацією видання, американська сторона запевнила, що буде представлена ​​на високому рівні, і направила список із кількох високопоставлених осіб в якості можливих учасників делегації.

Ще цікаві повідомлення

Не бажаєте прокоментувати?