Лауреати премії імені Леоніда Глібова за 2019 рік

Цю премію заснували громадська організація «Літературна спілка «Чернігів» та редколегія журналу «Літературний Чернігів» 2002 року.

Авторів відзначають за кращі твори (видані не пізніше як за три попередні роки) в день народження Леоніда Глібова у таких номінаціях: «Поезія», «Проза», «Літературознавство», «Краєзнавство», «Мистецтво», «Гумор», «Благодійна і громадська діяльність».

Серед лауреатів минулих років – письменники Василь Слапчук, Тетяна і Сергій Дзюби, Анна Багряна, Станіслав Маринчик, Володимир Сапон, Петро Сорока, Олексій Брик, Олександр Забарний, Віталій Леус, Ніна Ткаченко, Василь Буденний, Іван Корсак, Людмила Пархоменко, Микола Максимець, Олена Мамчич, Микола Будлянський, перекладач Володимир Фриз; директор музею М. Коцюбинського Ігор Коцюбинський; науковці, професори Володимир Кузьменко, Григорій Самойленко; дослідник козацької доби Сергій Павленко; Чернігівський академічний народний хор (художній керівник – Володимир Коцур), Капела бандуристів імені Остапа Вересая (художній керівник – Раїса Борщ, хормейстер – Микола Борщ); фотожурналісти Ігор Волосянкін, Мар’яна Харді; громадський діяч та меценат Віктор Кияновський; співаки Володимир Гришин і Тетяна Олійник; актор Олексій Биш, режисер Віталій Гольцов.

Щойно відбулося засідання журі, яке й назвало цьогорічних лауреатів. Ними стали:

1. Письменниця Валентина Мастєрова (Чернігівська обл., Козелецький район, с. Красилівка) – за книгу прози «На тому боці»;

2. Письменник та правозахисник, генерал-отаман Українського козацтва, мужній соратник Василя Стуса Дмитро Шупта (м. Одеса) – за збірки віршів «Курінський морок» та «Міні-міни»;

3. Поетеса, журналістка Валентина Громова (м. Чернігів) – за збірку віршів «Автобіографія душі»;

4. Кандидат історичних наук, доцент, зав. кафедри права і соціально-гуманітарних дисциплін Запорізького інституту економіки та інформаційних технологій Світлана Іваницька (м. Запоріжжя); кандидат історичних наук, заслужений працівник освіти України Тамара Демченко (м. Чернігів) – за упорядкування книги «Сергій Єфремов: публіцистика в «Книгарі» доби війни та революцій (1917-1920);

5. Артист капели бандуристів імені Остапа Вересая обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм Сергій Сидоренко (м. Чернігів) – за талановите художнє читання у концертах капели (як ведучий) творів М. Коцюбинського, О. Довженка, М. Шаповала та професійне виконання народних пісень.

Урочисте пошанування лауреатів відбудеться 5 березня о 15 годині в обласній науковій бібліотеці імені В. Короленка.

Михась Ткач,

голова журі, заслужений працівник культури України

Навигация по записям

Ще цікаві повідомлення

Не бажаєте прокоментувати?