Льотний екіпаж з Чернігова здійснив пуски авіаційних ракет на Волинському полігоні

На авіаційному полігоні «Повурськ» льотний екіпаж Державного науково-дослідного інституту випробувань і сертифікації озброєння та військової техніки вражав наземні цілі авіаційними керованими ракетами Х-29Л та Х-29Т.

Вперше за останні 23 роки в Україні льотний екіпаж здійснив ураження наземних цілей авіаційними керованими ракетами Х-29Л та Х-29Т на авіаційному полігоні «Повурськ», що на Волині.

За роки збройного конфлікту з російськими найманцями на сході України гостро постали питання підвищення ефективності засобів ураження високо захищених об’єктів противника. Виникла потреба модернізації авіаційної керованої ракети Х-29 класу «повітря-поверхня». Для визначення шляхів подальшої модернізації цього озброєння випробувальна бригада Державного науково-дослідного інституту випробувань і сертифікації озброєння та військової техніки провела ряд випробувань.

Випробувальна бригада ДНДІ ВС ОВТ провела контрольні льотні випробування авіаційного ракетного озброєння з виробленням відповідних рекомендацій. Випробувальну бригаду очолював інженер-випробувач підполковник Леонід Кірдей. Польоти виконувалися льотним екіпажом ДНДІ ВС ОВТ у складі льотчика-випробувача полковника Сергія Чижа і штурмана-випробувача підполковника Віталія Шуляка. Екіпаж працював на фронтовому бомбардувальнику Су-24М зі складу 7-ї бригади тактичної авіації, що базується в Старокостянтинові Хмельницької області.

Завдяки злагодженій роботі випробувальної бригади в стислі терміни проведено наземні роботи, а під час польотів з бойовим застосуванням підтверджено основні параметри авіаційних керованих ракет.

В контексті. Авіаційна керована ракета Х-29 відноситься до класу ракет «повітря-поверхня» малого радіусу дії. Призначена для знищення військової техніки, оборонних споруд (опорні пункти, штаби, контрольно-спостережні пункти тощо), об'єктів інфраструктури (мости, бетонні злітно-посадкові смуги), а також кораблів і суден водотоннажністю до 10 тисяч тонн. Їх розробкою в 1970-х роках займалися НВО «Блискавка» і НВО «Вимпел». Ракета є модульною, що сприяє подальшій модернізації. В залежності від модифікації авіаційна керована ракета застосовується з різними системами самонаведення. У Х-29Л – напівактивна лазерна головка самонаведення 24Н1, в Х-29Т – пасивна телевізійна «Тубус-2». Вага бойової частини 320 кг, дальність застосування Х-29Л і Х-29Т від 2 до 12 км.

Олександр Парій,

керівник відділення спецкорів Інформагентства Міноборони України «АрміяInform» (м. Чернігів)

Ще цікаві повідомлення

Не бажаєте прокоментувати?