Контролюватимуть виконання Угоди про асоціацію з ЄС будуть інші особи

Головний орган громадського контролю за виконанням Угоди про асоціацію оновлює свій склад. 

Угоду про асоціацію не вдасться виконати без активного залучення громадянського суспільства. Про це 19 червня говорили представники Уряду, Адміністрації Президента та Представництва ЄС в Україні на зустрічі з проєвропейськими громадськими активістами. Учасники з-понад 130 організацій з різних регіонів України зібралися на Асамблею Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС (УС ПГС) – офіційного органу громадського контролю за виконанням Угоди про асоціацію, створеного відповідно до самої Угоди. Асамблея відбулась за фінансової підтримки Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження» в межах проекту «Громадська синергія».

Учасники говорили про пріоритети євроінтеграційних реформ та виклики, які стоять на заваді виконання Угоди про асоціацію. Так, за словами голови Представництва ЄС в Україні Хюґа Мінґареллі, «для успішної імплементації Угоди про асоціацію та ПВЗВТ необхідна сильніша координація в Уряді, більша урядово-парламентська співпраця на ранніх етапах законодавчого процесу, залучення парламенту та ефективна комунікація, як всередині українського керівництва так і, що найголовніше – з громадянами України, а також з ЄС».

Особлива роль у цьому процесі відводиться Українській стороні Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС, до завдань якої належить неупереджений аналіз виконання Угоди у різних сферах, рекомендації щодо пріоритетних кроків для прискорення реформ та шляхів врахування суспільних інтересів, роз’яснення завдань Угоди про асоціацію широкій громадськості і налагодження співпраці з європейським громадянським суспільством.

На Асамблеї обирали новий склад Української сторони Платформи – 15 представників від організацій громадянського суспільства, роботодавців та профспілок, які у наступні 2,5 роки разом з представниками Європейського економічного та соціального комітету формуватимуть двосторонню Платформу громадянського суспільства Україна-ЄС.

З новим складом УС ПГС можна ознайомитись на офіційному веб-сайті УС ПГС.

Довідкова інформація: Проект «Громадська синергія: посилення участі громадськості в євроінтеграційних реформах за допомогою Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна – ЄС (УС ПГС) та Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного Партнерства (УНП)» фінансується Європейським Союзом і Міжнародним фондом «Відродження» (МФВ) та виконується Європейською програмною ініціативою МФВ. Проект надає Платформам організаційну, фінансову, комунікаційну, методологічну та іншу підтримку, аби посилити участь громадськості в реалізації євроінтеграційних реформ в Україні. Термін реалізації проекту – 2016-2019 роки.

Платформа громадянського суспільства Україна-ЄС (Платформа) – двосторонній орган, створений відповідно до Угоди про асоціацію, який здійснює моніторинг та громадський контроль за виконанням Угоди. Платформа складається з Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС, яка об’єднує понад 250 організацій з України, та Європейського економічного і соціального комітету. Відповідно до ст. 469-470 Угоди про асоціацію, Платформа може надавати рекомендації Раді асоціації (Уряду України, Раді ЄС та Єврокомісії), Комітет асоціації та Парламентський комітет асоціації (Верховна Рада України, Європарламент) повинні здійснювати регулярні контакти з представниками Платформи громадянського суспільства з метою отримання їхньої думки щодо досягнення цілей цієї Угоди.

З усіма аналітичними матеріалами учасників УС ПГС щодо виконання Угоди про асоціацію та рекомендаціями з пришвидшення її імплементації можна ознайомитись на сайті УС ПГС.

Підготував Михайло Руденко

Ще цікаві повідомлення

Не бажаєте прокоментувати?