Керівництво ОТГ живе на широку ногу, а незгодних цькують за правду

Керівництво Височанської ОТГ (Борзнянський район Чернігівської області) живе на широку ногу.

В об’єднанні всього 4600 душ населення, а в адміністративному підпорядкуванні – лише 6 сільських рад, натомість заробітна плата керманича перевищує доходи керівників громад, що мають утричі більші показники демографії та території. Премії, надбавки, матеріальні допомоги – завищені зарплати керівниці ОТГ неабияк обурюють сільських старост, щоправда, ті воліють обурюватись мовчки. Першою публічно заговорила про проблему староста села Головеньки Валентина Федюк, за що потім і поплатилась. 

Після об’єднання стало гірше

Височанській об’єднаній територіальній громаді всього півтора року: у грудні 2016-го року в селах громади пройшли вибори, а вже на початку січня 2017-го відбулася установча сесія.

Мешканці ОТГ, не для преси, зазначають, що після об’єднання життя тут ні на йоту не покращилося, ба навпаки – села, які увійшли до громади, забули про будь-які перспективи відновлення інфраструктури та благоустрою. Їхні бюджети, які до об’єднання і так були скромними, тепер централізувала одна сільська рада, розташована у Високому – адміністративному центрі громади. Звідти й розподіляють гроші за принципом «тому дам – тому не дам».

Валентина Федюк підраховує скільки можна зробити для громади за зарплату голови ОТГ

У Головеньках життя наче зупинилося. До об’єднання бюджет сільської ради складав близько одного мільйона гривень. Цими грошима розпоряджалася сільська рада. Тепер всі кошти – у Високому.

«Ми навіть коли траву по селу викошуємо, то я з власної кишені гроші дістаю, – бідкається виконуюча обов’язки старости Головеньок Валентина Федюк. – Дороги розбиті, і ремонтувати їх ніхто не збирається. За ввесь час нам жодної копійки не дали на благоустрій».

Валентина Петрівна не приховує – після об’єднання жити стало важче! І така ситуація не лише в Головеньках. А от у Високому все гаразд – бюджети громад тепер працюють на утримання адміністративного апарату центрального органу управління ОТГ. Валентина Федюк каже, що у Височанській сільській раді працює близько 30-ти працівників! Навіщо маленькій громаді такий роздутий штат адміністрації – незрозуміло! Припускаємо, що всі три десятки чиновників є незамінними професіоналами, без яких громаді не обійтись, тому й зарплати у них відповідні – такі, яким позаздрять у багатьох міських радах.

Який зв’язок між головою ОТГ і рецидивістом з 4-ма судимостями?

Про захмарні доходи голови Височанської ОТГ 55-річної Любові Норикової публічно заговорили взимку цього року. Спочатку анонімно, потім вже і відкрито.

Зарплатну тему підняв такий собі Геннадій Сухаревський – мешканець сусідньої Комарівської ОТГ, який, видаючи себе за журналіста і борця з корупцією, вимагає в керівників ОТГ та сільських голів звітів про їхню фінансово-господарську діяльність. Чоловік, освоївши нехитру науку надсилання запитів і скарг, використовує отриману інформацію для подальших публікацій в мережі «Фейсбук» та розганяння «зради». Зрештою, так трапилося і у Високому.

«Десь в Інтернеті вигулькнуло в коментарях, що Любов Норикова отримує 40 тисяч гривень щомісячної зарплати, мене це обурило і я вирішила розібратись, – каже Валентина Федюк. – Коли Сухаревський пригрозив Любові Нориковій, що приїде на сесію і буде розбиратись, куди витрачаються бюджетні кошти, добра частина з яких іде на утримання адмінапарату, голова громади почала помітно переживати. Втім, Сухаревський не приїхав, а з часом його риторика змінилася. Він почав звинувачувати мене у всіх гріхах і навіть недвозначно натякати на те, що «займеться» моїм сином».

Листівка про Сухаревського

Зміну курсу «активіста» і «журналіста» голова села пов’язує з тим, що пан Сухаревський домовився з головою ОТГ про співпрацю. В якому еквіваленті відображена відповідна взаємодія – поки що важко сказати, однак в громаді ходять чутки про те, що Любов Норикова поставила «активіста» відповідальним за інформаційну ланку. Кажуть, він саме займається розробкою сайту громади. Очевидно, що не за «спасибі», а за гроші тієї ж таки громади. Валентина Федюк припускає, що за надану можливість працювати Геннадій Сухаревський має поливати брудом всіх неугодних голові ОТГ.

Що стосується її особисто, то староста Головеньок пояснює, що її син вже три роки як сидить у тюрмі. Як би дивно це не звучало, але саме матір посприяла тому, щоб син відправився в в’язницю.

«Іншого вибору в мене не було – або тюрма, або кладовище, – зітхає Валентина Петрівна. – Він вже став ін’єкційним наркоманом, збував із моїм кумом по селу наркотики, вдома жити було просто неможливо. Я вимушена була посадити його за ґрати».

Знаючи те, що син Валентини Федюк відбуває покарання у місцях позбавлення волі, Геннадій Сухаревський почав писати, що займеться хлопцем – мовляв, дізнається про його поведінку і те, чи не тримає той часом заборонених предметів у камері. Яким чином він збирається це з’ясовувати, можна лише припустити. Скоріше за все, через своїх старих знайомих, бо ж, як виявилося, сам «журналіст» Сухаревський – рецидивіст із стажем.

16 років свого життя він провів за ґратами, був засуджений чотири рази, сидів у різного роду тюрмах: від загального до суворого режиму – від Житомира до Києва, від Новгорода-Сіверського до Донецька! Крадіжка, грабіж, вбивство, у тюрмі Сухаревський був навіть сатаністом, про що сам публічно зізнавався. Про минуле Геннадія Сухаревського добре знають в окрузі, у тій таки ж Комарівці не так давно навіть листівки з відповідною інформацією розвішували. Тож для порядної людини навіть припущення про можливий зв’язок голови ОТГ з колишнім рецидивістом є дикістю.

Втім, на думку, старости Головеньок – такий зв’язок є більш ніж очевидним. Інакше як пояснити наступну поведінку Любов Норикової?

«Як відомо, землями за межами населеного пункту розпоряджається Держгеокадастр. Сільська рада до цих земель стосунку не має, – каже Валентина Федюк. – Норикова зібрала збори села і нацькувала на мене людей, мовляв, я роздаю землі. Люди називали мене свинею, а вона стояла і потирала руки. Така ж історія з паями. Вони запустили чутки, що я маю у власності 24 паї і отримую за них 140 тисяч гривень виплат. Мене просто зацьковують за правду, яку я озвучила вголос». 

Зарплата голови – 38 тисяч гривень!

Яка ж та правда і за що цькують голову села? Все – через гроші!

«На сесії депутати голосували за зарплату голови ОТГ в 15 тисяч 860 гривень. Це з урахуванням щомісячної премії у розмірі 100% посадового окладу, – пояснює виконуюча обов’язки старости села Головеньки. – Та замість щомісячної премії у 100% посадового окладу вона отримує 200%. До цього треба додати ще 100% премії до дня місцевого самоврядування та державних свят. Виходить ще три посадових оклади кожного місяця», – обурюється Валентина Федюк.

Відтак щомісячна зарплата Любові Норикової з усіма надбавками та преміями складає понад 38 тисяч гривень. До цього сміливо ще можна додати й інші виплати, які вона сама гарантувала для голови громади. Наприклад, для Любові Норикової прописали виплату матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань у розмірі середньомісячної заробітної плати та виплату матеріальної допомоги на оздоровлення при наданні щорічної основної відпустки в розмірі посадового окладу.

До всього цього треба додати ще й роздутий штат працівників Височанської сільської ради. Які насправді зарплати у її працівників і яка доцільність утримання такої кількості спеціалістів, чи правда що людина із 4-ма судимостями працює у сільській раді, і якщо правда, то на яких умовах, скільки відсотків бюджету громади «з’їдає» адміністративний апарат Височанської сільської ради разом із її головою – ми повідомимо читачам після того, як отримаємо відповідь на надісланий інформаційний запит. Разом із тим хотілося б зазначити, що  середня заробітна плата міського голови Чернігова за 2018 рік – міста з населенням понад 300 тисяч чоловік – склала 39,5 тисячі гривень.

Віталій Назаренко

Фото автора та з мережі

Ще цікаві повідомлення

Не бажаєте прокоментувати?