Гройсман змусив «Нафтогаз» знизити ціни на блакитне паливо

З першого травня дешевшає газ! У нетривіальному протистоянні між НАК «Нафтогаз України» та Урядом переміг Уряд та український народ.

Після того як глава Камбіну Володимир Гройсман поставив керівнику компанії-монополіста Андрію Коболєву ультиматум, «Нафтогаз» капітулював і погодився знизити ціну на 300 гривень за тисячу кубометрів. Глава українського Уряду вважає це гарним початком для подальшого зменшення цін, відповідно до кон’юктури ринку. 

На минулому тижні Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман висловив стурбованість нахабством державної компанії НАК «Нафтогаз України», керівництво якої відмовлялося виконувати Урядову постанову та намагалося нав’язати споживачам завищену ціну на блакитне паливо. Тоді Володимир Гройсман пригрозив голові правління компанії Андрію Коболєву відставкою, якщо той не заявить про відмову від своїх планів. Гройсман дав час на роздуми до 24-го квітня.

«До 24 квітня «Нафтогаз» має повідомити всім українцям, що ціна газу з 1 травня буде нижчою за 8,55 гривень/куб. м. Мені набридло, як і  мільйонам українців, коли приватні інтереси менеджменту компанії ставляться вище за національні інтереси всіх українців. Рішення Уряду мають виконуватися. Якщо цього не станеться, я ініціюю відставку глави правління «Нафтогазу» і прохатиму Уряд підтримати мою пропозицію», заявив тоді глава Уряду.

Усупереч планам «Нафтогазу» кон’юнктура на ринку газу в Україні і в світі демонструє зниження ціни. Тому Уряд 3 квітня 2019 року прийняв Постанову №293, якою зобов’язав  НАК «Нафтогаз України» продавати газ населенню дешевше.

Виходячи з документу, державна компанія НАК «Нафтогаз України», зобов’язана з травня місяця знизити ціни на газ для населення – так як це зроблено для промисловості. Логіка ухваленого рішення проста: якщо промисловість купує блакитне паливо дешевше, то населення, апріорі, не може платити більше.

Згідно з урядовим рішенням, якщо кон’юнктура газового ринку демонструє зниження цін на газ для промисловості, то «Нафтогаз» зобов’язаний продавати для населення газ за ціною, яка визначається як середньоарифметична ціна газу, за якою державна компанія пропонує газ промисловим споживачам за передоплатою.

Врешті-решт Володимиру Гройсману таки вдалося дотиснути монополіста і в понеділок 22 квітня «Нафтогаз» погодився зменшити ціну на газ.

«Коли вони (Нафтогаз – ред) як монополісти починають використовувати своє ексклюзивне становище і крутити цим питанням, враховуючи лише свої комерційні інтереси, то це ненормально… Я радий, що вистачило здорового глузду для того, щоб зробити заяву, що з 1 травня ціна на газ буде опущена на 300 гривень за тисячу кубів. Це гарний початок для подальших знижень, відповідно до знижень цін, які відбуваються на міжнародних ринках», – сказав Гройсман.

Відтак за дорученням Кабінету Міністрів НАК «Нафтогаз України» спільно з представниками Уряду розробив новий механізм визначення регульованої ціни, який дозволяє не тільки уникнути підвищення вартості газу для населення та теплової генерації з 1 травня 2019 року, а й зменшити її до рівня 8247 гривень за одну тисячу кубометрів.

Цей механізм передбачає такий підхід: якщо ринкова ціна газу для промислових споживачів є нижчою за встановлену в постанові КМУ №867 від 19.10.18 року, то ціна для населення відповідно знизиться. Якщо ж ринкова вартість газу для промисловості зросте понад визначений урядом рівень, то ціна для населення залишиться на цьому рівні.

Зменшення ціни на газ Володимир Гройсман вважає гарним початком для подальших знижень, відповідно до знижень цін, які відбуватимуться на міжнародних ринках.

Володимир Гройсман застеріг керівництво «Нафтогазу» від подальших необдуманих рішень.

«Це другий раз, коли я поставив жорстку вимогу перед «Нафтогазом» (щодо зниження ціни на газ, – ред). Третього разу не буде. Тому нехай працюють на країну і збільшують видобуток українського газу, хай шукають дешевший газ по всьому світу, щоб українці отримали його дешевшим», зауважив Гройсман.

Прем’єр-міністр України окремо наголосив на тому, що Україна має позбутися будь-якої залежності від іноземних ринків, збільшивши видобуток власного газу. Саме в цьому напрямку, на думку Володимира Гройсмана, і має працювати НАК «Нафтогаз України».

Володимир КАНЮЩЕНКО

Навігація записів

Ще цікаві повідомлення

Не бажаєте прокоментувати?