Голова ОТГ запросив чернігівське начальство в болото

Новообраний голова Борзнянської ОТГ Анатолій Койда ще не встиг провести першу установчу сесію ради, а вже воює з чернігівським начальством. Причина одна і та ж – дерибан бюджетних грошей.

За словами Анатолія Койди, підрядник, який мав почистити ставок, що слугує зоною відпочинку для борзняців, нахабно освоїв бюджетні кошти. Замість того, щоб витягнути мул і поглибити водойму, як було передбачено проектом, фізична особа-підприємець Дробот за 400 тисяч гривень розсунув екскаватором берегову лінію. На свої скарги міський голова отримав від обласного начальства відписки – роботи виконані, ставок почищений. «Не на того напали!», – обурюється Койда.

«Запрошую начальство, яке мені надіслало відписки про те, що порушень немає і ставок розчищено, в Борзну. Беріть плавки, купальники – і поїхали купатись! Ми з депутатами навіть «зігріваючі» організуємо, – дещо іронізуючи, говорить Анатолій Койда. – Хай приїдуть і подивляться, скільки в тому ставку води і скільки мулу».

Минулого року Чернігівська обласна рада з фонду охорони природного навколишнього середовища виділила 250 тисяч гривень на очистку ставка в Борзні розміром 150 на 50 метрів. Ті гроші освоїв такий собі ФОП Дробот. Їх не вистачило на проведення робіт, і цьогоріч з обласного бюджету було додатково виділено ще 404 тисячі гривень.

Оце так почистили…

У кабінеті Борзнянського міського голови – карта з проектом виконання робіт.

«В проекті так і написано – «розчистка ставка», – наголошує Анатолій Миколайович. – При проведенні робіт виконавець повинен був загнати два екскаватори всередину і перекидкою вичистити до двох метрів мулу. Вичистити мул – інших робіт проектом не передбачено, – повторює міський голова. – Та замість того, щоб загнати в ставок драглайн, він пригнав гідравлічний екскаватор і пройшов береги, а мул так і залишився. Не вірите? Поїхали!».

Сідаємо в старенькі «Жигулі» Анатолія Миколайовича і їдемо на об’єкт. Ставок розташований в передмісті Борзни. Це – зона відпочинку для більшості борзняців і довколишніх сіл. Тут стоять облаштовані коштом міста альтанки, сміттєві контейнери, а поруч – дві водойми, одна з яких почищена, а інша, як запевняє міський голова, – не зовсім.

Глибина ставка після “розчищення” – 30 сантиметрів

Приїжджаємо на ставок. Здалеку помітно, що тут працювала техніка: високі береги розчищені від рослинності, а от води – жабі по коліна!

«Зараз тут глибина – 20-30 сантиметрів, а мала бути 2-3 метри, – показує міський голова на дно, що просвічується. – Ми з комісією склали акт, в якому так і написали: «Очистка водойми від мулу та болотної рослинності не проводилась. Водойма для подальшого використання та відпочинку жителів Борзни непридатна», – продовжує Анатолій Миколайович. – Копію акту і заяву про нецільове використання коштів я направив в різні інстанції – виконуючій обов’язки голови Чернігівської ОДА Наталії Романовій, голові облради Ігорю Вдовенку, в департамент екології та у Деснянське басейнове управління водних ресурсів».

З Деснянського басейнового управління водних ресурсів прислали перевірку.

«Приїхали з перевіркою, кажуть: «Давайте дивитись відмітки!». Які відмітки? – питаю. – Ви будете чистити ставок чи ні? – «Де прив’язка, де репер?», – продовжують ті. – Яка прив’язка, – кажу, – у проекті немає прив’язки! Що цікаво, що проект розробляв сам підрядник».

Ще один цікавий факт – у минулому проекті на викачку води було закладено 120 годин, а в цьому вже 280.

«Десь накрутки, – підозрює міський голова. – І це все – бюджетні гроші, гроші людей. Якби це були гроші громади, я б їм підпису ніколи не поставив. Я сам будівельник, мене важко обдурити, я вредний».

Міський голова терпляче чекає решту відписок від усіх обласних інстанцій. За їх результатами готує звернення в прокуратуру. У діях підрядника та посадових осіб хазяйновитий Анатолій Койда вбачає всі ознаки статті 210 Кримінального кодексу України – нецільове використання бюджетних коштів.

Тих чиновників, які сумніваються в правдивості його слів, керівник Борзнянської ОТГ нетерпляче чекає у себе в містечку – з плавками і купальниками.

Віталій Назаренко. Фото автора

На першому фото: Анатолій Койда зазначає: «В проекті чорним по білому написано – розчищення ставка»

Ще цікаві повідомлення

Не бажаєте прокоментувати?