Герої чи не герої? Говорили про це у Чернігові

У Чернігові відбувся круглий стіл, присвячений 75-й річниці загибелі Олени Білевич, під назвою «(Не) відомі (не) Герої Чернігівщини». Ця назва мала на меті привернути увагу учасників заходу і всієї громадськості до сторінок та постатей нашої історії, які заслуговують на гідне вшанування та популяризацію серед молоді нашого краю і, взагалі, всієї України.

Участь у заході взяли заступник Чернігівського міського голови Олександр Ломако, Почесний громадянин Чернігова Герард Кузнєцов, історик-краєзнавець Сергій Горобець, військовослужбовці науково-випробувального центру ЗСУ, воїни АТО, вихованці Академії Державної пенітенціарної служби та Чернігівського ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою, керівники та учнівська молодь колегіуму № 11, у приміщенні якого проходив захід.

Круглий стіл відбувався у День жалоби, оголошений у Чернігові розпорядженням міського голови Владислава Атрошенка на вшанування пам’яті загиблого учасника антитерористичної операції Андрія Лебєдєва, солдата Збройних Сил України.

Хвилиною мовчання учасники заходу вшанували память Андрія і всіх загиблих захисників України.

 

Олександр Ломако, вітаючи учасників заходу, нагадав основні факти біографії Олени Білевич та звернув увагу на її неабиякі організаторські здібності – в 17 років ця ще школярка організувала підпільну організацію, якій було мало рівних. До неї входили не лише підлітки, а і дорослі чернігівці, якими керувала молода дівчина. Крім того, діяльність організації підтримували представники окупаційного режиму, що допомогло руху Білевич “Юні патріоти” здійснювати діяльність протягом тривалого часу.

CREATOR: gd-jpeg v1.0 (using IJG JPEG v80), default quality

— Важливо відзначити і зв’язок поколінь, які сьогодні боронять країну на сході та їх дідів та бабусь, які протистояли німецькій нацистській окупації в 41-43 роках. І символом цієї боротьби завжди буде Олена Білевич. Ми маємо пам’ятати та шанувати серед нашої молоді і всієї України наших чернігівських героїв. А міська влада сприятиме та підтримуватиме всі можливі засоби їх популяризації: друковані видання, брошури, фільми, — сказав Олександр Ломако. 

Також заступник міського голови повідомив, що 7 травня, до Дня пам’яті та примирення та 75-ї річниці загибелі Олени Білевич в Чернігові відбудеться захід міжнародного рівня, щоб гідно вшанувати подвиг чернігівців часів II Світової.

Герард Кузнєцов розповів присутнім про свої багаторічні дослідження діяльності чернігівського підпілля у роки війни «Юні патріоти».  У складі цієї підпільної організації діяли 28 молодих людей і 20 дорослих, серед яких були українські націоналісти і, навіть, німецькі антифашисти, які служили у гестапо. Цей рух опору, який зміг протидіяти окупантам впродовж 1,5 років, очолювала Олена Білевич, коли їй було всього 17 років.
CREATOR: gd-jpeg v1.0 (using IJG JPEG v80), default quality

Пам’ять чернігівської патріотки Олени Білевич, жорстоко вбитої окупантами 2 травня 1943 року, гідно вшановується у колегіумі № 11, де колись навчалася Олена Білевич. У Зразковому музеї школи зберігається бюст Олени Білевич, а на будівлі школи – Меморіальна дошка на честь її пам’яті. Також одна з вулиць Чернігова носить ім’я цієї патріотки.

І у сучасній війні на сході нашої країни багато чернігівських хлопців, в тому числі й учнів 11 колегіуму сьогодні знову захищають свою країну від агресора, навіть ціною власного життя.

Одного з сучасних героїв представив всім присутнім заступник Державного науково-випробувального центру Збройних Сил України підполковник Віталій Куравський. Це герой однієї з книжок, написаних військовими журналістами, учасник АТО, старший солдат В’ячеслав Крючков. Серед його бойових шляхів – оборона гори Карачун (Слов’янськ), рейд по тилах противника на сході країни та інші.

У цьому був основний лейтмотив круглого столу – діалог поколінь.

Джерело

Ще цікаві повідомлення

Не бажаєте прокоментувати?