Генпрокурор Рябошапка підтримав вбивць — їх звільнили

Київський Апеляційний суд під головуванням судді Маргарити Васильєвої 28 грудня 2019 року «на прохання» Гепрокурора Руслана Рябошапки звільнив із СІЗО трьох беркутівців, яких обвинувачують у масових розстрілах людей.  

Київський апеляційний суд (окрім головуючої, ще два судді Віктор Габрієль, Анатолій Орел) відпустив з-під варти ексбійців спецпідрозділу «Беркут» Олега Янішевського, Сергія Зінченка і Павла Аброськіна, підозрюваних у розстрілах Небесної Сотні.

Скандальне рішення було ухвалено на засіданні 28 грудня в рамках підготовки до обміну полоненими між Україною і Росією. У залі скандували «Ганьба!»

Під СІЗО, де перебували підозрювані, зібралися противники їх видачі в рамках обміну «Л/ДНР».

Під час процесу стало відомо про те, що генеральний прокурор України Руслан Рябошапка замінив групу прокурорів у рамках резонансної справи щодо ексберкутівців. Після цього прокурори Олексій Донський, Ігор Земсков, Яніс Симонов і Денис Іванов покинули залу суду.

Симонов зазначив, що про постанову про заміну дізнався тільки 28 грудня, а Донський вибачився перед стороною потерпілих та суду.

«Перед тим, як покинути зал, ми б хотіли вибачитися перед потерпілими і судом за цю ситуацію і сказати, що нам за все це дуже-дуже соромно. Спасибі», – сказав він.

Крім того, сторона звинувачення зачитала вимогу Рябошапки про зміну запобіжного заходу, оскільки всі фігуранти гучного розслідування включені в списки на обмін.

Нагадаємо, так звана «омбудсменка ДНР» Дар'я Морозова заявляла, що сім'ї колишніх спецназівців «Беркуту», а також фігурантів справи про події 2 травня в Одесі нібито самостійно попросили терористів «ДНР», щоб ті включили згаданих осіб до списків на обмін полоненими.

В контексті. 20 лютого 2014 року вважається найкривавішим днем протистоянь під час Революції Гідності. Тоді у центрі Києва загинули десятки людей. Слідство встановило причетність до розстрілів того дня 34 осіб: з них п’ятеро постали перед Святошинським судом Києва, який розглядає справу по суті. Решту оголосили в розшук. Справа щодо п’яти колишніх “беркутівців” розглядається в суді з 2016 року.

23 грудня 2019 року тристороння контактна група досягла домовленості про взаємне звільнення утримуваних осіб до кінця року.

Того ж вечора стало відомо, що українська сторона планує в межах обміну полонених передати бойовикам ОРДЛО колишніх беркутівців, обвинувачених у розстрілі людей на Інститутській 20 лютого 2014 року.

Справи Майдану

Cуд відпустив з-під варти ексберкутівців, яких звинувачують у розстрілах на Інститутській — вони перебувають у списках на обмін

Опубліковано hromadske.ua Субота, 28 грудня 2019 р.

Ще цікаві повідомлення

Не бажаєте прокоментувати?