Фонд недоотримав 423 млн грн частки єдиного внеску

До бюджету Фонду соціального страхування України упродовж травня 2020 року надійшло 1,856 млрд гривень частки єдиного внеску. А це на 0,423 млрд гривень, або 18,6% менше від прогнозного показника.

Усього з початку року на рахунок Фонду від частки ЄСВ надійшло 10,066 млрд грн, що менше плану на 1,097 млрд грн, або 9,8%.

Як повідомили у виконавчій дирекції Фонду соціального страхування України, невиконання дохідної частини бюджету Фонду пов’язано, зокрема, з нижчим від прогнозованого розміром фонду оплати праці по країні, зменшенням обсягів виробництва під час пандемії.

З метою забезпечення стабільної роботи Фонду 20 травня 2020 року Кабінет Міністрів України прийняв відповідне рішення. Воно полягає у наданні ФССУ фінансової допомоги з фонду боротьби з гострою респіраторною хворобою COVID-19 у розмірі 2,279 млрд грн. З них – 1,808 млрд грн Фонд має повернути державі. Комітет ВРУ з питань бюджету 3 червня 2020 року погодив виділення зазначених коштів. Фінансова допомога буде надана Фонду після внесення змін до річного бюджету.

У виконавчій дирекції Фонду соціального страхування України зазначили, що надходження в розмірі 9,5727% єдиного внеску є основним джерелом доходів ФССУ. Вони направляються на фінансування матеріального забезпечення, страхових виплат і медико-соціальних послуг. І визначені для 12,3 млн застрахованих осіб і понад 205 тисяч потерпілих на виробництві та їх родин.

Навігація записів

Ще цікаві повідомлення

Не бажаєте прокоментувати?