Фестиваль «Віршень» гостював у Чернігові

У Чернігові днями відбувся поетично-музичний фестиваль «Мандрівний “Віршень”». Це – один із небагатьох фестивалів, який існує упродовж 22 років поспіль, зберігаючи свої основні традиції.

Як зазначив голова оргкомітету та модератор фесту, знаний письменник Сергій Пантюк, такий «мандрівний формат» спрямований на дві основні мети: популяризацію сучасної української поезії й авторської пісні та пошук нових талантів і сприяння їхньому подальшому творчому розвитку. І Чернігів щодо цього – дуже благодатний простір!

Фестиваль стартував у приміщенні КМЦ «Інтермеццо». Спочатку там відбулася презентація фестивалю для представників преси та громадськості Чернігова, під час якої організатор заходів Дмитро Мамчур детально розповів про перебіг подальших подій. Згодом відбулися презентація нової книжки відомого поета і вояка Олега Короташа «Бордель для військових» та «поетична дегустація» збірок поетки Олени Задорожної «Дорогами схимника» та Сергія Пантюка «Про100 вірші».

Наступного дня зранку події перемістилися на територію Відкритого громадського простору «Рublic Space RemZavod», де в арт-об’єкті «Піраміда» впродовж трьох годин поспіль тривав поетично-музичний марафон, а відвідувачі мали змогу придбати книжки від українських видавництв і безпосередньо поспілкуватися з авторами.

Потім «Мандрівний “Віршень”» зупинився в літературно-меморіальному музеї-заповіднику Михайла Коцюбинського, де й відбулися традиційні гала-читання. Окрім згаданих вище гостей зі столиці, участь у них взяли літератори з Чернігова, зокрема Анвар Деркач, Олена Грицюк, Ірина Кулаковська, Дарка Москаленко і Дмитро Мамчур. Авторську пісню представили Олег Кошовий та формація «Голос душі» (фронтменка – Ольга Швед), акторську спільноту – заслужений артист України Олексій Биш.

Своєрідною родзинкою фестивалю стала презентація роману молодої письменниці з Києва Кіри Малко «Нижче», який отримав премію престижного конкурсу «Коронація слова». Завершилися фестивальні дні творчою зустріччю «віршнівців» із колективом Чернігівського обласного театру ляльок імені Олександра Довженка, де було анонсовано подальшу співпрацю.

Сергій Квітницький

Навігація записів

Ще цікаві повідомлення

Не бажаєте прокоментувати?