Етапи підвищення вартості тарифів пасажирських перевезень

Чернігівська міська рада з 25 лютого проводить опитування серед мешканців міста щодо роботи громадського транспорту. Кожний бажаючий може висловити свою думку з тих чи інших запитань і обрати варіанти відповіді через форму голосування на сайті міськради. Вочевидь, це слід розглядати, як формування суспільної думки і вироблення стратегічних підходів перед підвищенням тарифів на проїзд у транспорті.

Транспорт Чернігів (1)
Клацніть по діаграмі, щоб збільшити

Ми ж у свою чергу хочемо нагадати своїм читачам про те, що якраз у березні, тільки 2011 року, проїзд у  міському транспорті подорожчав. Вартість проїзду в тролейбусі тоді зросла з 1 грн до 1,25, а згодом до 1,50-1,70 грн, в автобусах — із 1,50 до 2,00-2,50 грн, а в маршрутках — із 2,00 до 2,50.

Як пояснили тоді транспортники, підняття цін на проїзд пов’язане зі складною економічною ситуацією, що на той час склалась на автотранспортних підприємствах. Значно зросли витрати перевізників. Наприклад, дизельне паливо та мастила подорожчали майже вдвічі, газ зріс у ціні у півтора разу, запчастини також подорожчали в два рази. При цьому розмір мінімальної заробітної плати зріс майже в 1,6 разу. За таких умов перевізники заявили про те, що вони змушені підвищувати вартість проїзду.

Транспорт Чернігів (2)

Нині через аналогічні причини транспортники вже заявили про необхідність перегляду вартості проїзду. Адже, як вони пояснюють, автопідприємства працюють зі збитковістю кілька місяців — про прибуток говорити взагалі не варто.

Транспорт Чернігів (3)

Сергій Вакуленко, депутат Чернігівської міської ради, він же й директор ТОВ «Автоекспрес», заступник генерального директора ВАТ «Чернігівавтосервіс» як тоді, у березні чотири роки, так і зараз, впевнений, що в нинішній складній ситуації якщо не підвищувати тарифи, то автомобільний транспорт може попрацювати ще кілька місяців і зупинитися, оскільки нинішня ціна квитків не покриває собівартість проїзду і не дозволяє мінімально обслуговувати рухомий склад автотранспортних підприємств. Таким автогосподарствам держава не допомагає, а тому вони самі закуповують транспорт і вимушені в такий спосіб налагоджувати діяльність своїх фірм.

Транспорт Чернігів

Тож не за горами, що і в Чернігові та області вартість проїзду підвищиться. От тільки чи сприймуть це спокійно, як було раніше, пасажири? Адже на відміну від тих років, держава заганяє та утискає громадян і по багатьох інших аспектах життєдіяльності. Чи спроможні пасажири платити більше?

Можна було б зрозуміти перевізників, але вкотре виходить так, що все здійснюється за рахунок простих людей, які вже, схоже, втягуються до підвищення тарифів, і не тільки на проїзд в автотранспорті.

У 2011 році, пам‘ятається, чернігівські перевізники, наводячи різні аргументи, були у лідерах серед інших обласних центрів у підвищенні «тарифних» починань.

Зрозуміло одне: підвищення тарифів на проїзд у громадському транспорті − не оминути. Але чи поліпшаться умови перевезення пасажирів — питання навіть не риторичне, зважаючи на умови, які диктує нам усім сьогодення.

Якраз це питання виділяється і серед вищезгаданого опитування на сайті Чернігівської міської ради.

Отже, станом на 8 березня з 297-ми осіб найбільше читачів зазначили, що їх бентежать високі ціни на проїзд (37,38 відсотка або 111 осіб) і 65 осіб або 21,89 % вказали на відсутність безпеки та комфорту проїзду.

А 214 (57,38%) із 373-х читачів на запитання «Як ви оцінюєте роботу громадського транспорту» виставили перевізникам оцінку «погано», 140 осіб, або 37,54 % виставили «задовільно», і лише «добре» оцінили 19 осіб або 5,1.

Сергій ВІТЕР

Ще цікаві повідомлення

Не бажаєте прокоментувати?