Елітне життя президентського ад’ютанта (розслідування)

Квартира навпроти Адміністрації президента України, маєток в Конча-Заспі та 8 елітних авто, записаних на незаможних людей.

Офіційно Олександр Грановський – один зі 136 депутатів фракції «Блоку Петра Порошенка». Неофіційно ж його називають і куратором Банкової в судах та прокуратурі та помічником президента України Петра Порошенка «з особливо важливих справ», які не завжди мають стосунок ані до депутатської роботи, ані до інтересів держави.

І як показав ретельний аналіз «Схем» (спільного проекту Радіо Свобода і телеканалу UA:Перший), реальний спосіб життя депутата, порівняно із задекларованим, справді може свідчити про існування додаткового, неофіційного джерела доходу.

Під час спостереження за діяльністю народного депутата Олександра Грановського «Схеми» звернули увагу на його спосіб життя, який майже не відображений у майнових деклараціях. Почнемо з автопарку.

За два роки журналістам програми вдалося зафіксувати, як він їздить щонайменше на восьми коштовних автомобілях. «Схеми» неодноразово бачили, як народний обранець сідає у ці автівки, або як вони його супроводжують під час поїздок. Цей елітний автопарк народний депутат, схоже, ретельно приховує, адже не декларує його ані у власності, ані у користуванні.

Mercedes S-Class АА 0026 ОТ

На цьому «Мерседесі» знімальна група помітила Грановського у травні 2016-го біля ресторану. Потім, того ж місяця, охоронець депутата виходив із цього автомобіля біля бізнес-центру. У 2017-му журналісти бачили це авто у супроводі народного депутата біля Адміністрації президента України, Генпрокуратури, а також біля п’ятизіркового готелю «Хаятт» та на виїзді від зали офіційних делегацій аеропорту «Бориспіль». «Схемам» вдалося встановити, що «Мерседес» є власністю громадянки Ланде Олени Миколаївни. Його приблизна вартість – від 100 тисяч доларів.

Toyota Land Cruiser 200 АІ 0022 НЕ

У супроводі цього позашляховика знімальна група зафіксувала Олександра Грановського спочатку в травні 2016-го біля Генпрокуратури, потім восени того ж року після виїзду з ГПУ та у грудні 2016 року – знов у супроводі, а потім ще двічі у 2017-му: після відвідин Нацбанку та Генеральної прокуратури. Приблизна вартість цього автомобіля від – 40 тисяч доларів. Зареєстроване воно на громадянку Шелест Надію Василівну.

Audi A8 АА 0058 СХ

На цій «Ауді» «Схеми» бачили парламентаря протягом двох років. Двічі у 2016-му біля ГПУ, а у 2017-му – біля СБУ, Найбанку та Адміністрації президента. Приблизна вартість цього автомобіля – від 60 тисяч доларів. Зареєстроване воно на громадянку Барсук Олену Анатоліївну.

Audi A8 АА0014 РР

Минулого року, за спостереженням програми «Схеми», Грановський користувався і ще однією «Ауді». Знімальна група зафіксувала її в районі аеропорту «Бориспіль». Приблизна вартість цього авто – від 70 тисяч доларів. Зареєстроване воно на громадянина Потієнка Віктора Валерійовича.

Mercedes Benz Vito АІ 2819 НЕ

Цей мікроавтобус у користуванні Грановського журналісти програми помітили наприкінці 2017-го біля ресторану та у супроводі після виїзду з території Міністерства внутрішніх справ України. Цього року авто зафільмували вже біля Адміністрації президента. Двічі. Приблизна вартість «Мерседеса» – від 80 тисяч доларів США. Зареєстрований він на громадянина Афоніна В’ячеслава Олексійовича.

Mercedes S-Class АА 5721 РК

Цей автомобіль, за спостереженнями журналістів «Схем», Грановський почав використовувати вже у 2018 році. Його приблизна вартість – від 50 тисяч доларів. Зареєстрована машина на ТОВ «АТП-2505».

Toyota Land Cruiser 200 АА 5723 РК

В елітному автопарку, яким користується Грановський, «Схеми» побачили ще один «Ленд Крузер». На ньому депутат у 2017-му від’їжджав від готелю «Хаятт» та МВС, а цього року журналісти помітили його біля СБУ.

Більше дивіться у відео:

Схеми. Джерело: Радіо СВОБОДА

Ще цікаві повідомлення

Не бажаєте прокоментувати?