Експерти від місцевих князьків маніпулюють думкою людей

Позиція. Не секрет, що багато «експертів», «асоціацій», «центрів розвитку» — не більше, ніж кишенькові клуби з відстоювання інтересів місцевих князьків.
Думки, висловлені в публікаціях авторів, не завжди відображають погляди редакції.
З часу створення першої ОТГ і по нині жоден із них не вказав на корупційні дії з боку керівників громад, серед яких, як показала дійсність, чимало випадкових людей. Більшість із них банально облаштовують своє сьогодення, ставлячи хрест на майбутньому громад. Землю — олігархам, китайцям, кому завгодно — тільки не місцевому господарю. Вийде так, що з осені майбутні керівники громад будуть без основного ресурсу — що не продали їх попередники, віддадуть за безцінь «своїм людям». Саме так — на аукціонах, бо в області вже майже 27 тисяч гектарів земель підготовлено до такої процедури (в тому числі і тих громад, що об’єдналися нещодавно).

Натомість села, що бачать перспективу в добровільному об’єднанні, які правильно розпорядились власними землями і хочуть вирватись з порочного корупційного кола, і найголовніше не мають лобістів, так звані “експерти” тупо валять. Звісно, не просто так і не за “спасибі”. Наявність в цих об’єднаннях за інтересами депутатів і політиканів нівелює їх авторитет як такий.

Конкретний приклад — Крутівська ОТГ

За цю громаду мешканці сіл з двох районів Чернігівщини (Борзнянського та Ніжинського) боролися впродовж трьох років. Рішення сільських рад і протоколи зборів мешканців сіл довгий час не могли пробити стіну корупції та лобізму місцевих князьків. І тільки після особистого втручання голови Чернігівської ОДА Андрія Прокопенка профільний департамент погодився провести обрахунок спроможності громади з усіма селами, які захотіли об’єднатися. Однак до цього часу Крутівська сільська рада не отримала на руки висновку спроможності, а окремі представники політичних сил на останній нараді, яка відбулася Мінрегіонбуді переконували відповідальних за децентралізацію осіб у тому, що треба знівелювати добровільний принцип об’єднання та силоміць приєднати села до існуючих громад.

І доки глибоко шанований мною Іван Якуб з однодумцями бореться в столиці проти дикого ринку землі, його колега по фракції з “Батьківщини” Дмитро Іванов переконує спеціалістів Мінрегіонбуду в тому, що села Хороше Озеро та Омбиш треба приєднати до Плисок. Розумію, що в депутата, який, як не дивно, представляє ще й Центр розвитку місцевого самоврядування, особлива любов до Плисок ще з часу, коли він «отримував по ребрах» від місцевих атовців за спроби розвалити місцеве агропідприємство ТОВ “Плиски Агро” на догоду одіозному Михайлу Голиці. Але ж треба поважати закон і право людей на добровільне об’єднання. Не хочуть тамтешні люди до Плисок! Категорично! Не вірите?

Ласкаво просимо 25-го січня в будинок культури села Сиволож на 10 годину! Почуєте, що сиволожці думають про Плисківську ОТГ і про ті викрутаси з землею. Люди вимагають звіту від Марини Вірко! Люди скликають віче, якщо хочете!

Зрештою, чомусь переконаний в тому, що Дмитру Іванову це абсолютно не цікаво. А йому б разом з Михайлом Голицею слід приїхати в Хороше Озеро чи Омбиш і спробувати пояснити людям, чому ВОНИ з неформальним куратором Комарівської і Кіптівської громад депутатом від Нашого Краю і, теж як не дивно, представником новоутвореної Асоціації сільських і селищних рад Іриною Грозенко хочуть знівелювати право людей об’єднатися з тими, з ким вони хочуть об’єднатися і з ким будуть спроможні жити та розвиватись заради благополуччя своєї громади.

Сьогодні я, як журналіст і як громадянин, висловлюю спільну думку сільських голів і мешканців Хорошого Озера, Крут, Омбиша, Печей і прилеглих до них сіл. Час місцевих «рішал» канув у небуття! Люди готові боротися за своє право жити достойно в спільному домі – Крутівській ОТГ. Спроможній, перспективній, єдиній. І доки в усіх цих асоціаціях правлять бал політикани — довіри до них не буде. Будуть адекватні дії!

Отже, 29 січня. Крути. Зберуться всі! Вся Україна почує про децентралізацію по-чернігівськи.

Віталій Назаренко

Попередня публікація на цю ж тему: Чи бути легендарним Крутам самостійними?

Ще цікаві повідомлення

Не бажаєте прокоментувати?