«Екологічний» інспектор ловив рибу електрострумом

Слідчі територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованим у місті Києві, викрили інспектора з охорони природно-заповідного фонду Канівського природного заповідника ННЦ «Інститут біології та медицини» Київського національного університету імені Тараса Шевченка у незаконному зайнятті рибним добувним промислом, вчиненим із застосуванням електроструму (ч. 2 ст. 249  Кримінального кодексу України).

За попередньою інформацією,  інспектор з охорони природно-заповідного фонду разом з громадянином здійснювали незаконний вилов риби за допомогою електровудки та риболовецьких сіток в урочищі Зміїні острови Канівського природного заповідника Київського національного університету імені Тараса Шевченка. За попередніми підрахунками, шкода, заподіяна внаслідок незаконного вилову риби, становить близько 20 000 гривень.

Слідчі ДБР вилучили незаконно виловлену рибу, знаряддя для її вилову, автопричеп та 2 човни. Наразі вирішується питання щодо повідомлення інспектору про підозру.

Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні здійснює прокуратура Черкаської області.

У разі доведення вини, інспектору загрожує покарання у вигляді штрафу від 200 до 400 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до 3 років, або позбавленням волі на той самий строк.

Відповідно до Закону України «Про природно-заповідний фонд України» служба державної охорони природно-заповідного фонду має статус правоохоронного органу та покликана охороняти території об’єктів природно-заповідного фонду.

Ще цікаві повідомлення

Не бажаєте прокоментувати?