Два століття — одну війну презентували у Чернігові

До Дня збройних сил, у Чернігівському кіно-культурному мистецькому центрі відкрилася фотовиставка культурно-освітнього проекту «Два століття-одна війна». 

Під час відкриття виставки, з вітальним словом звернулися Сергій Болдирєв, керівник Департаменту з питань цивільного захисту та оборонної роботи ЧОДА, Дмитро Ніконенко, радник голови Чернігівської обласної ради та Людмила Зіневич, координатор Безкоштовних курсів Української мови у м. Чернігові. А за старовинним українським звичаєм молитвою розпочав захід капелан о. Євген Орда.   

Проект «Два століття-одна війна» — це 27 стендів з фото або матеріалами часів Української повстанської армії та поруч — фото із сучасної неоголошеної війни. Автори проекту приурочили виставку до 75-річчя УПА.

«Ми вирішили поєднати на кожному стенді в рамках однієї виставки фото бійців Української повстанської армії з їхнього побуту, з їхніх військових дій, допомоги волонтерської, яку їм надавали люди, та поєднати з тими реаліями, які є сьогодні у російсько-українській війні, яка триває на Сході, і якраз більший акцент у цій вставці є саме навколо цих подій», – розповіла на відкритті Соломія Фаріон, голова Молодіжного націоналістичного конгресу (МНК).

Виставка прибула до Чернігова після мандрів сходом. Виставку бачили жителі прифронтових регіонів Донецької та Луганської областей, Запоріжжя, Дніпра, Полтави, Сум. Після Чернігова виставка вирушила до Харкова, а далі вирушить на Західну Україну.

«Паралельно, з 14 жовтня, розпочався презентаційний тур у Канаді, – розповів Олександр Ясенчук, член Координаційної мережі «Вільні Люди. — Виставка відкрилася спершу у Торонто. У рамках туру проходять зустрічі з українською громадою за участі представників дипломатичного українського корпусу та урядових інституцій Канади. Також зараз ведуться перемовини щодо організації виставки у США, зокрема у Вашингтоні та Нью-Йорку».

Світлини для плакатів надали військові журналісти, зокрема Макс Левін, журналіст інформаційного порталу «Лівий берег», військовий фотокореспондент, а щодо світлин з історії УПА — науковці з Центру досліджень визвольного руху.

«Нашою виставкою ми хотіли донести три прості ідеї. По-перше, сучасні українські воїни, які тримають фронт на Сході, є продовжувачами боротьби Української повстанської армії. В інформаційному наповненні ми хотіли наголосити, що на Сході — не внутрішній громадянський конфлікт. Потрібно називати речі своїми іменами – це російсько-українська війна, ми воюємо проти російських військових, російської армії. По-третє, в сучасних умовах гібридної війни, ми маємо розуміти, що наша культура, мова, історія – така ж сама наша зброя, якою ми воюємо», – зазначила Соломій Фаріон.

Проект реалізовано активістами ГО Молодіжний Націоналістичний Конгрес за сприяння БО «Фундація «Вільні Люди».

Сергій КОРНІЄНКО

Навигация по записям

Ще цікаві повідомлення

Не бажаєте прокоментувати?