Де заборонено, а де дозволено рибалити

Навесні у природних водоймах України розпочинається нерестова пора переважної більшості видів риб. Щороку органами рибоохорони встановлюється весняна заборона на використання рибних ресурсів.

Відповідно до наказу Чернігіврибоохорони № 30-од від 19 березня 2018 року «Про встановлення весняно-літньої заборони на лов водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах (їх частинах) підконтрольних управлінню в 2018 році», заборонено будь-яке рибальство та пересування будь-яких плавзасобів, крім суден спеціально уповноважених органів, що здійснюють охорону водних біоресурсів, на період нересту риб і розмноження інших водних біоресурсів.

В річці Десна в корінних водах дана заборона триватиме з 6 квітня до 25 травня включно, а в її придатковій системі та інших водних об’єктах (природних озерах, притоках Десни) з 6 квітня до 4 липня включно. Лов раків забороняється в період виношування ікри, першої і другої линьок з 1 квітня до 15 червня і з 15 серпня до 15 вересня включно.

За клопотанням Мезинського НПП, на період нересту жителі сіл Мезин, Свердловка, Радичів, Вишеньки та Черешеньки протягом весняно-літньої заборони можуть рибалити в межах зазначених населених пунктів по правому берегу річки Десна. Рибальство дозволяється однією поплавковою або донною вудкою із одним гачком і спінінгом з берега. Не має значення, який гачок встановлений на спінінгову приманку – трійник чи одинарний. Проте, заборонені різні тандеми, тобто спінінгові оснастки, що складаються з двох приманок.

Звичайно, для браконьєрів це нічого не змінює. Проте, для затятих рибалок це справжнє свято. А любителям заборонених знарядь лову нагадуємо, що за їх використання на території Мезинського НПП порушників буде притягнуто до адміністративної або кримінальної відповідальності в залежності від виду правопорушення та розміру заподіяної шкоди (від 30 до 900 гривень за екземпляр в залежності від виду).

Також, відповідно до ст. 39 Закону України «Про тваринний світ», по всій території України у період масового розмноження диких тварин, з 1 квітня до 15 червня, забороняється проведення робіт та заходів, які є джерелом підвищеного шуму та неспокою (пальба, проведення вибухових робіт, феєрверків, санітарних рубок лісу, використання моторних маломірних суден, проведення ралі та інших змагань на транспортних засобах.

Ніна Симоненко, директор Мезинського НПП

На фото: Юрій Лаврик із Коропа, Чернігівщина

Ще цікаві повідомлення

Не бажаєте прокоментувати?