Чисельні порушення щодо пасажирських перевезень виявили активісти у Чернігові

Активісти формації «С14» зафіксували чисельні порушення договорів пасажирських перевезень чернігівськими перевізниками.

У відповідь на необґрунтоване підвищення виконкомом Чернігівської міської ради вартості проїзду в маршрутному транспорті Чернігова, активісти формації «С14» ініціюють перевірки з дотримання перевізниками договорів про організацію пасажирських перевезень на міських автобусних маршрутах загального користування.

Напіврозвалені маршрутки, водії, що палять і розмовляють по телефону, відсутність позначок про аварійний вихід, неналежний санітарний стан салонів маршрутних таксі, відсутність відомостей про перевізника, відсутність інформації про проїзд для пільгових категорій пасажирів, відсутність з заду номеру маршруту, не формений одяг – активісти формації «С14» зафіксували найбільш масові порушення з боку водіїв чернігівських маршруток.

Чернігівські націоналісти перевірили дев’ять різних маршрутів і зафіксували типові порушення, які не відповідають договорам про організацію пасажирських перевезень на міському автобусному маршруті загального користування. Серед маршрутів такі номери – 17, 15, 160, 14, 8, 16, 7, 30, 23.

За словами лідера місцевого осередку «С14» Олександра Максимця, перевірки були вибірковими і тривали всього кілька годин. За цей час активістам вдалося оформити 19 актів про порушення умов договорів.

«Громадський транспорт на Чернігівщині інакше як «скотовозками» важко назвати, — обурюється Олександр Максимець. – Водії часто нехтують елементарними нормами безпеки. Наприклад, багато з них катається у тапках, хоча п’ята має бути зафіксована аби при натисканні педалі вона не зачепилася. Відсутність інформації про аварійний вихід, відсутність молотка, зважаючи на стан більшості маршруток, наражають пасажирів на смертельну небезпеку».

Складені акти чернігівські націоналісти планують передати чиновникам в управління транспорту ЧМР з вимогами розглянути і привести в дію організацію умов виконання договорів.

За кожне з таких порушень законодавством передбачено штраф у розмірі 10-15 неоподаткованих мінімумів громадян. Розмір одного неоподаткованого мінімуму складає 17 гривень 50 копійок.

У зв’язку з кричущими масовими порушеннями стану виконання договорів, формація «С14» запрошує всіх бажаючих приєднатися до перевірок і через існуючі законодавчі механізми змусити перевізників покращити умови перевезення пасажирів.

Як повідомляє формація «С14» на своїй сторінці у Фейсбук Аналогічні перевірки найближчим часом пройдуть в усіх містах Чернігівщини, де існує маршрутний транспорт. Ми змусимо чиновників працювати для людей, а перевізників виконувати договірні зобов’язання.

У четвер, 13-го вересня, в рамках проекту «Освітня асамблея» відбудеться перший курс навчання для бажаючих змінити стан пасажирських перевезень. Збір —  о 18:00 в «Просвіті» (вулиця Хлібопекарська, 10). З собою бажано мати ручку та зошит. Попередній запис та більш точна інформація – в приватні повідомлення адміністрації підписки.

Від редакції. На нашу думку, поки не замінять оці маршрутки, як страшний й допотопний транспорт, що значно псує імідж міста, (до речі, базова конфігурація — “ГАЗ”, у більшості своїй, якби там не переробляли на українських автозаводах, у т.ч. і на Чернігівському),  нічого не можна змінити. Якщо такі маршрутки — справжнісінькі душогубки (а в взимку, навпаки, морозильні камери), наповнені дощенту пасажирами, будуть курсувати по місту, про які поліпшення можна взагалі вести мову? Якщо водій і одягне потрібне взуття, і що з того, коли все інше — починаючи від зовнішнього вигляду отих, правильно автори вказали, скотовозок, в незадовільному стані. Існує, напевно, якась домовленість між перевізниками та представниками владних структур, інакше б влада, проводячи тендери, давно б вже “поставила” ультимативні умови аж до заміни автобусного парку, транспорт якого залучається для перевезення пасажирів.

Щодо водіїв маршруток. Ми не зовсім поділяємо точку зору громадських активістів стосовно тих, хто за кермом оцих ще не зовсім добитих маршруток. Водії в цьому не винні. Якби їм керівники-бізнесмени надали відповідний транспорт, тоді можна й вимагати від них носіння водійської форми. А так просто буде кумедно: у старезних або й не старезних, але страшних автобусах, будуть сидіти у чистій формі та в краватках водії. Не вийде так! Та форма вже за день перетвориться у НЕФОРМУ.

А ще активісти забули вказати, як в деяких маршрутках, під час дощу, сидіння зовсім мокрі і їх досить часто висушують самі пасажири… “заднім місцем”.

Ще цікаві повідомлення

Не бажаєте прокоментувати?