Чи зможуть чернігівці зберегти спадщину?

Цей старовинний будинок — у самісінькому центрі Чернігова, на розі проспекту Перемоги й вулиці Кирпоноса, поруч із Центральним ринком. Але будинок украй занедбаний.

Реставрувати чи бодай хоч якось його відремонтувати, схоже, нікому. Тут орендують приміщення приватні заклади, зокрема юридична консультація, нотаріальна контора. Навряд чи вони, орендуючи приміщення, захочуть і, мабуть, не зобов’язані впорядковувати сам будинок. На відміну від перших поверхів прилеглих центральних вулиць, де квартири давно викуплені подібними фірмами під заклади торгівлі й сервісу. Фасади цих перших поверхів старанно відреставровані, красиві. А от згаданий будинок просто муляє очі своїм виглядом.

Між тим, цей будинок, якому вже друге століття, доволі пам’ятний. Свого часу тут мешкав і практикував відомий чернігівський лікар Утевський. Той самий, який лікував Михайла Коцюбинського та його велику сім’ю. Варто було б пам’ятати цю стару чернігівську інтелігенцію, на будинку можна встановити якусь пам’ятну дошку. Але спершу — привести його до ладу. Сподівання, мабуть, хіба на міську владу чи меценатів.

Петро АНТОНЕНКО,

редактор газети «Світ-інфо», Чернігів

Навігація записів

Ще цікаві повідомлення

Не бажаєте прокоментувати?