Чи зможе Україна видобувати кокс на рівні доблокадного періоду

Об`єми виробництва сталі та коксу поступово почнуть зростати, але вихід на доблокадний рівень під питанням. Так вважає експерт Денис Саква, старший аналітик інвестиційної компанії Dragon Capital.

Промислове виробництво в Україні у квітні 2017 року знизилося на 6,1% порівняно з аналогічним місяцем 2016 року. Зокрема, у квітні поглибилося падіння в енергетичному секторі промисловості та у гірничо-металургійному комплексі.

Це вже не перший місяць падіння. У березні обсяги промислового виробництва скоротилися на 2,7%

Таку тенденцію у тому числі спричинило і те, що одними з основних драйверів росту промислового виробництва були галузі, які постраждали від блокади. У першу чергу це виробництво сталі, коксу та видобування вугілля. У квітні падіння сталі склало 29%, коксу 34% рік до року.

Велика ймовірність, що зараз ми побачимо перебудування виробничих ланцюжків. Тобто є надії на зростання виробництва коксу на Авдіївському коксо-хімічному заводі, оскільки його підключили до додаткової лінії електропередачі, яка йде з підконтрольної Україні території.

На АрселорМіттал Кривий Ріг також можливе збільшення виробництва у зв`язку з введенням нової коксової батареї №6 і реконструкції №5. Остання буде введена в експлуатацію пізніше.

Частина коксу, яка йшла на окуповані території зараз буде залишатися в країні, що дозволить більше завантажити маріупольські заводи.

Перебудова виробничих ланцюжків може тривати кілька місяців, об`єми виробництва поступово почнуть зростати, але вихід на доблокадний рівень під великим питанням.

За офіційними даними, позитивні результати діяльності зберігаються в харчовій промисловості та виробництві меблів, ремонті і монтажі машин та устаткування.

VoxConnector, спеціально для видання sknews.net

Джерело фото

Навігація записів

Ще цікаві повідомлення

Не бажаєте прокоментувати?