Чи помилився Міністр закордонних справ України?

«Міністр закордонних справ України Павло Клімкін припустився грубої політичної і юридичної помилки, написавши у своєму мікроблозі у Twitter, що «обговорив з МЗС РФ Лавровим питання обміну заручниками». Таку думку висловив Маркіян Лубківський — радник із міжнародних питань Руху «Справедливість».

 

У свій час, коли Надія Савченко попала під шалений шквал вогненної критики також і щодо обміну полонених, вона зазначила: «Я буду розмовляти навіть і з бісом, якщо це треба буде для визволення наших хлопців з полону».
За словами дипломата, як вважає Маркіян Лубківський, «Україна не утримує заручників. Міністр, мабуть, не знає, що усі затримані правоохоронними органами України особи є фігурантами кримінальних справ і обґрунтовано підозрюються у вчиненні злочинів!»

«А потім ми хочемо, щоб міжнародна спільнота нас підтримувала!» — резюмує Маркіян Лубківський. Згадане повідомлення Клімкіна дипломат оцінив як «безвідповідальне та шкідливе для України».

Але слід зазначити, що рідним тих полонених (заручників, затриманих тощо), які тримаються примусово з обох боків, не важливі юридичні колізії чи, навпаки, юридичні обґрунтування — для них головне, аби швидше їхній син, батько опинилися вдома. І цей аспект політикам, а ще більше— високим посадовцям, треба неодмінно враховувати. Отож, як на мене, дії Павла Клімкіна у даній ситуації, правильні, якщо говорити про людські й приземлені проблеми, бо не завжди треба розглядати певні питання в глобальному вимірі. Клімкін вчинив,  на мою думку, по-державницьки мудро.

Сергій Вітер, оглядач

Навігація записів

Ще цікаві повідомлення

One thought on “Чи помилився Міністр закордонних справ України?

  1. одессит

    А як на мене,он должен пойти в отставку.Дипломат из него как с Кличко балерина.С ним же никто не считается .Огрызко должен быть на его месте.

Не бажаєте прокоментувати?