Чому комуністичну ідеологію заборонили в Україні

КПУІз 24 липня 2015 року Комуністична партія України втратила свій політичний статус та право діяти як політична партія.

Про це повідомили на брифінгу Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов та Міністр юстиції України Павло Петренко.

«Відповідно до прийнятого Верховною Радою закону, Міністр юстиції підписав рішення, відповідно до якого комуністичні партії України втрачають право бути суб’єктом політичних і виборчих процесів», — сказав Секретар РНБО.

Олександр Турчинов назвав це рішення актом історичної справедливості: «Відповідальність за тортури українського народу, масові репресії, голодомор несе саме комуністична партія, ідеологія якої фактично дорівнює ідеології нацизму… З перших днів російської агресії, Комуністична партія продемонструвала свою зрадницьку позицію і вела себе як п’ята колона, підтримуючи і сприяючи окупації Криму та підтримуючи вторгнення російських військ на схід України».

Турчинов нагадав, що минулого року, виконуючи обов’язки Президента України, доручив СБУ, ГПУ, Мін’юсту провести перевірку дій КПУ на відповідність Конституції України, та за наявних підстав забезпечити скасування реєстрації і заборони цієї партії.

Секретар РНБО також зазначив, що матеріали, які підтверджують злочинну діяльність КПУ проти власної країни, були зібрані і передані до суду. «Але ви знаєте, що одна з колосальних проблем нашої держави – судова гілка влади, яка потребує докорінної зміни та стовідсоткового оновлення», – сказав він, додавши, що суд щодо заборони КПУ затягнувся і триває ще досі.

Олександр Турчинов також зауважив, що перебуваючи на посаді Голови Верховної Ради України, 24 липня 2014 року розпустив фракцію КПУ, яка використовуючи парламентську трибуну, «труїла людей своєю брехнею та проросійською пропагандою». «Сьогоднішня подія – це дійсно історичний момент, це дійсно відповідальність перед тими, хто похований у Биківні, могили кого знаходяться у Сибіру, в інших містах катування та вбивства українських патріотів», — наголосив Олександр Турчинов.

«Міністерство юстиції України з перших днів, коли Закон України “Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні і заборона пропаганди їх символіки», сформувало незалежну комісію, куди увійшли, крім представників Мін’юсту, представники громадянського суспільства. Ця комісія протягом місяця проводила перевірку трьох комуністичних партій: КПУ, КПУ оновленої і Комуністичної партії України робітників і селян. На підставі її роботи було сформовано правові висновки для прийняття кінцевого рішення», – поінформував Міністр юстиції Павло Петренко.

За його словами, було підписано відповідні накази, правовими наслідками яких є  те, що комуністичні партії з сьогоднішнього дня не можуть бути суб’єктами виборчого процесу.

«Дійсно сьогодні історичний день, тому що українське суспільство вже не буде дуритися з боку представників цих політичних сил», — підкреслив Міністр юстиції.

Ще цікаві повідомлення

Не бажаєте прокоментувати?