Чому Десну не пустили до Прем’єр-ліги? Дивні аргументи функціонерів

2 червня 2017 року ввійде в історію футбольного клубу Десна – саме в цей день чиновники Федерації футболу України офіційно підтвердили, що чернігівський клуб не буде грати в УПЛ.

Своє бачення з цього приводу висловлює Віце-президент «Десни» Ігор Базалінський.

Два роки плідної роботи команди, тренерів, керівництва, всіх співробітників клубу та вболівальників виявилися нікому не потрібними. В нинішніх реаліях створити таку команду дуже не просто – в Чернігові підібрали самобутній колектив на чолі з одним з кращих тренерів України. Керівництво зі свого боку активно вкладало кошти в клуб – будівництво повноцінного тренувального поля, готельний комплекс, основне поле з електропідігрівом та системою поливу і все це за один рік. В планах було заміна Північної трибуни, але чи буде вона проводитися тепер, то вже інше питання. Не можна забути і про вболівальників, які цілий сезон не мали змоги спостерігати за своєю улюбленою командою в рідному місті, та попри це активно виїздили на всі матчі Десни. Цікаво, хтось сумнівається, що на матчах УПЛ на стадіоні імені Гагаріна був би аншлаг?

Але це все лірика, по факту Федерація футболу вирішила “проштовхнути” в елітний дивізіон вигідний їм клуб, що в цьому більше – політики, грошей, корупції чи чогось іншого, та факт “красномовний”. Звісно, ніхто не зміг чітко аргументувати, чому було прийнято саме таке рішення, а на спілкування з вболівальниками (чернігівські фанати 2 червня організовано приїхали під стіни Федерації футболу), відправили заступника директора ліцензування ФФУ Сергія Задирана.

Чиновник визнав, що в Федерації порушили регламент і дозволили “Вересу” заявити основною ареною стадіон іншої області. Такі винятки рішенням Виконкому зробили лише для Олімпіка, Зорі і Шахтаря, і це цілком логічно, враховуючи ситуацію на Сході країни, але який може бути аргумент на користь Вереса, чому для них зробили виключення? Мабуть пояснення Юрія Дячук-Ставицького є найбільш логічним з можливого: “Підтримав Верес, бо вони з правобережної України. Тим більше, що свого я часу теж грав у Рівному і люблю це місто”, – от така аргументація від представника Карпат. Цікаво, що інші взагалі відмовилися коментувати свої рішення, а єдиний клуб, який підтримав Десну – київське Динамо.

Наступне запитання – інфраструктура. Мабуть вже всі знають, що в Чернігові за рік зробили не мало, та Задиран цього не знав, а на запитання, коли ви востаннє були в Чернігові, відповів – кілька років тому. То чому чиновник, який приймає рішення по інфраструктурі клубів не може особисто приїхати і подивитися? Мабуть може, та немає бажання, чи швидше волі керівництва. Проте є воля на допуск в УПЛ ще одного клубу без місця прописки – Верес, який взагалі “дивним чином” потрапив до професійного футболу, і за три роки свого існування потрапив до елітного дивізіону. Комусь явно потрібен такий клуб, але точно не рівненським вболівальникам (одним з кращих в Україні) – їх просто використали, а команду перевезуть до Луцька чи, як запасний варіант, до Львова. Цікаво, що на такі рішення скажуть в УЄФА?

І на завершення кілька простих запитань до Федерації:

– Чому другий рік порушується регламент? (в минулому році вирішили “силовим методом” залишити в УПЛ Волинь, де тепер цей клуб? Вони, так само як і Верес, давали гарантії).

– Якщо Десна не відповідає вимогам ФФУ, то чому в УПЛ виходить Верес, а не Геліос, який два роки поспіль без проблем проходить атестацію та прагне вийти в еліту?

– Чому журналісти та вболівальники не можуть отримати вільний доступ до джерел фінансування всіх клубів України?

– Чому п’ять років поспіль до Десни не було запитань, і цей же самий атестаційний комітет видавав чернігівському клубу атестат для участі в змаганнях, а в останній момент все змінилося?

– На яких підставах Верес три роки поспіль отримує атестат і три роки поспіль йде на підвищення?

– Чи означає, що команда грамотних юристів є більш важливим за спортивний принцип?

– Чи означає, що багаторічні однотипні обіцянки є більш важливими за реальну роботу?

– Якщо закон один для всіх (регламент), то чому одним можна його порушувати, а іншим ні, де та грань, яку можна переходити?

– Чи мала право Федерація Футболу України оголошувати фінансові показники ФК Десна, при цьому не називаючи такі ж самі показники НК Верес? Озвучте публічно всі фінансові витрати, зарплатні відомості та штатний розпис всіх клубів УПЛ.

– Чи є гарантія, що в разі невиконання обіцянок Верес знімуть зі змагань під егідою ФФУ?

***

Ось таке бачення керівництва футбольного клубу “Десна”, якого несправедливо “відфутболили” з вищого дивізіону. 

Нагадаємо, що представники Прем’єр-ліги України більшістю голосів проголосували за включення до свого складу 3-ї команди Першої ліги «Вереса», а не чернігівської «Десни», що посіла 2-ге місце. Єдиною командою, яка підтримала «Десну», виявилося київське «Динамо».

Тему продовжує Віце-президент «Десни» Ігор Базалінський. 

Атестаційну комісію не задовольнили фінансові гарантії клубу з Чернігова та відсутність необхідної інфраструктури. Натомість у «Вереса» ситуація не краща.

«Ми не можемо вирішувати, справедливо чи ні. У нас є регламент, згідно з яким ми діємо. За спортивним принципом «Десна» має бути в Прем`єр-лізі, але комітети вирішили інакше», — голова УПЛ Володимир Геннісон.

Напередодні так званого голосування-рішення в комітеті,  керівник прес-служби ФК «Десна» Олександр Шевченко зазначив: «Президент клубу дав гарантійний лист на 10 мільйонів гривень. Це бюджет чернігівського клубу. Міністр молоді та спорту Жданов сказав, що східну трибуну реконструюють. Остаточне рішення щодо подальшої долі «Десни» невідоме.  — Жоден із чиновників ФФУ та УПЛ так і не зміг пояснити, чому дали дозвіл грати у вищому дивізіоні «Вересу», а не «Десні». Багато функціонерів просто тікали від журналістів і представників «Десни».

Чернігівські фани напередодні пікетували Будинок футболу в Києві із гаслами про продаж місця в Прем`єр-лізі за 500 тисяч доларів. Уболівальники заявляють про подовження акцій протесту.

У суботу, 27 травня, на стадіоні «Оболонь-Арена» «Десна» зіграла внічию з «Оболонь-Бровар» і за тур до фінішу чемпіонату Першої ліги гарантувала собі друге місце, яке надало право на пряму путівку до УПЛ. Мабуть, не варто нагадувати, що це означає для нашого регіону – Чернігівщина ніколи не була представлена в елітному дивізіоні. І саме цього року багаторічна мрія стала реальністю – команда під керівництвом Олександра Рябоконя майже ідеально пройшла турнірну дистанцію, жодного разу не програвши в 2017 році, водночас обігравши свого головного конкурента – рівненський «Верес» – на його полі.

Який головний критерій при підвищенні в класі? Відповідь очевидна – спортивний принцип. І тут не може бути інших варіантів. Своєю грою «Десна» заслужила на участь в УПЛ, і це при тому, що команда жодного матчу не провела на рідному стадіоні, по суті, весь сезон перебуваючи на виїзді.

«Десна» в очному протистоянні обіграла «Верес» та «Іллічівець», стала кращою командою 2017 року в Першій лізі і не зможе підвищитися в класі?

Наступний аргумент – інфраструктура. З огляду на нинішню ситуацію в країні, не дивно, що непростий період переживає і футбол: що держава, що інвестори, що власники – всі зменшили витрати на футбольні клуби. І «Дніпро» яскравий тому приклад – за два роки з фіналіста Ліги Європи до зникнення з футбольної мапи країни.

Стадіон імені Гагаріна належить державі, та, попри це, «Десна» проводить реконструкцію стадіону, що не належить клубу. Чи є в Україні ще один такий клуб, який у нинішній час власними коштами реконструює державний стадіон? Для гравців уже створені умови для повноцінних тренувань, завершуються роботи зі здачі готельного комплексу з усіма зручностями, на основному полі завершено укладку сучасного газону з електропідігрівом та поливом, як того і вимагає атестаційний комітет ФФУ. Натомість «Верес», який різними шляхами намагається підвищитися в класі, взагалі не має інфраструктури!

Замість пустих слів краще навести слова екс-головного тренера рівнян Володимира Мазяра: «Не може скрипаль тренуватися на розладнаному роялі, а потім вийти і якісно зіграти. У Рівному немає умов для повноцінної підготовки, лише голий ентузіазм». А так про рівнян говорив Віталій Кварцяний: «Рівне для мене —це пустеля Гобі. Там ніби все яскраво, магазини блимкають, а життя там немає».

Кварцяного згадали не дарма, адже один із варіантів переїзду клубу – сааме Луцьк. Те, що «Верес» не буде грати в Рівному, є фактом, оскільки стадіон клубу не входить до Реєстру стадіонів ФФУ, придатних для проведень матчів Прем’єр-ліги.

Нове керівництво «Вереса» розглядає два варіанти – Луцьк і Львів, саме ці стадіони заявивши на наступний сезон. «Шахтар», «Зоря» та «Олімпік» заявили своїми основними стадіонами не рідні арени, й отримали на це дозвіл Виконкому ФФУ, з огляду на окупацію та проведення АТО на сході України. Але що відбувається в Рівному, якщо їм дозволяють заявляти іншу арену? Федерація хоче, щоб в УПЛ був ще один клуб без місця прописки?

«Десна», яка за спортивним принципом заслужила право на підвищення в класі та приводить свою інфраструктуру до вимог елітного дивізіону, знову залишиться в Першій лізі, а «Верес», який поступився сіверянам за всіма показниками та не має інфраструктури, гратиме в УПЛ? Виникає логічне запитання – який сенс вкладати кошти в розвиток клубу, якщо спортивний принцип забутий зовсім, і переможець визначається не на футбольних полях, а в кабінетах?

«Десна» не отримує допомоги з бюджету країни та на 100% фінансується за рахунок власників, тому якщо у чиновників Федерації футболу України не переможе «здоровий глузд» і Чернігівщину залишать без великого футболу, на який команда, клуб, місто і весь регіон дійсно заслужили, то ми не вбачаємо сенсу в подальшому фінансуванні клубу. Ми розуміємо, що це великий удар для наших вболівальників, вони точно заслуговують на професійний футбол у регіоні, та, зважаючи на обставини, ми впевнені, що наші фанати з розумінням поставляться до ситуації. Якщо планомірно розвивати клуб і вперше в історії Чернігівщини вивести його до вищого дивізіону та не зіграти там через «діяння чиновників», то нормальний подальший розвиток клубу просто неможливий. Із повагою до всіх вболівальників ФК «Десна» та просто небайдужих шанувальників спорту!

Ще цікаві повідомлення

Не бажаєте прокоментувати?