Чернігівські податківці змінюють свої підходи щодо перевірок

податкиПитання  податкової  реформи, налагодження  партнерських  взаємовідносин  між  владою  та суб'єктами  господарювання, створення  простих  і  прозорих  умов  оподаткування  сьогодні  особливо актуальні в Україні.

Одним  із  основних  завдань  проведення  податкової  реформи  в  Україні  є  не  тільки досягнення  стабільності  правових  норм, поступове  зниження  податкового  навантаження, запровадження  оптимізованих  моделі  та  системи  податкових  відносин,  але  й  збільшення податкових  надходжень  до  бюджетів  та  державних  цільових  фондів. Виконання  цього завдання можливе лише за умови чіткого дотримання податкової дисципліни. Без ефективної  системи  податкового  контролю  як  однієї  із  важливих  гарантій  і  передумов забезпечення  публічних  інтересів  держави, належна  податкова  дисципліна  та  збільшення рівня податкових надходжень є неможливими.

Тому сьогодні  змінено і удосконалюються підходи до організації і проведення документальних перевірок, підвищуються  вимоги  до  попереднього  відбору  суб’єктів  підприємницької  діяльності  для перевірок,  впроваджуються у життя нові критерії відбору платників для включення до плану — графіка  проведення  документальних  перевірок.

„Пріоритетними у податковому контролі є перевірки ризикових груп суб’єктів господарської діяльності. Так план – графік формується виключно з  ризикових  суб’єктів господарювання з використанням Автоматизованої  системи  по  відбору  платників  до  перевірки” – зазначив начальник управління податкового аудиту ДПІ у м. Чернігові Максим Пушкар.

Оптимізація контрольно-перевірочної роботи сприяла зменшенню кількості планових перевірок  суб’єктів  господарювання.

Зі слів  податківця з початку року підрозділами податкового контролю юридичних осіб ДПІ у м. Чернігові проведено  26 планових та 143 позапланові перевірки суб’єктів господарювання – юридичних осіб.

За результатами проведених перевірок:

— донараховано узгоджених податкових зобов’язань на суму понад 14 млн грн;

— із донарахованих сум забезпечено надходженнями до бюджету  у сумі майже 6 млн грн;

— упереджено  незаконне  відшкодування  з  бюджету  податку  на  додану  вартість  майже 94 млн грн,  у т.ч. на розрахунковий рахунок – 93 млн грн;

— зменшено безпідставно задекларовані платниками податків збитки на суму близько 0,5 млн грн;

«Однією з найпоширеніших типових схем  ухилення від оподаткування  є залучення  підприємств  з  ознаками „сумнівності”, транзитних підприємств  для збільшення цін придбання на товари (роботи, послуги), перерахування коштів на  „фіктивні” підприємства з  подальшим  банкрутством  останніх  і  віднесенням  заборгованості  до  складу  витрат», – відмітив Максим Пушкар.

Слід зазначити, що зміни, запроваджені Законом України від 28 грудня 2014 року № 71-VІІІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» торкнулися  і порядку проведення контролюючими органами перевірок суб`єктів господарювання.

Зокрема, у 2015 та 2016 роках перевірки підприємств, установ та організацій, фізичних осіб — підприємців з обсягом доходу до 20 мільйонів гривень за попередній календарний рік контролюючими органами здійснюються виключно з дозволу Кабінету Міністрів України, за заявкою суб’єкта господарювання щодо його перевірки, згідно з рішенням суду або згідно з вимогами Кримінального процесуального кодексу України.

Зазначене обмеження не поширюється:

— з 1 січня 2015 р. на перевірки суб’єктів господарювання, що ввозять на митну територію України та/або виробляють та/або реалізують підакцизні товари, на перевірки дотримання норм законодавства з питань наявності ліцензій, повноти нарахування та сплати податку на доходи фізичних осіб, єдиного соціального внеску, відшкодування податку на додану вартість;
— з 1 липня 2015 року на перевірки платників єдиного податку другої і третьої (фізичні особи — підприємці) груп, крім тих, які здійснюють діяльність на ринках, продаж товарів у дрібнороздрібній торговельній мережі через засоби пересувної мережі, за винятком платників єдиного податку, визначених пунктом 27 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України, з питань дотримання порядку застосування реєстраторів розрахункових операцій.

«Контрольно-перевірочна робота податківців і надалі буде спрямована на збільшенні надходжень до бюджету за рахунок детінізації економіки, боротьби з «податковими ямами» та незаконним обігом підакцизних товарів. Разом з тим необхідно і досягти того, щоб податки добровільно сплачувалися платниками з відчуттям відповідальності», — резюмував Максим Пушкар.

Алла БУЛАВА, сектор комунікацій ДПІ у м. Чернігові

Ще цікаві повідомлення

Не бажаєте прокоментувати?