Чернігівщина: громадам повернули землі

Менською місцевою прокуратурою вжито заходів до повернення коштів та земель територіальним громадам Городнянського району Чернігівської області.

Питання забезпечення належного захисту інтересів держави та територіальної громади є одним із пріоритетних напрямів діяльності органів прокуратури, який здійснюється шляхом комплексного застосування представницьких та кримінально-правових засобів прокурорського реагування на порушення Закону.

Реалізовуючи конституційну функцію представництва інтересів держави в суді, Менською місцевою прокуратурою установлено факт не передачі упродовж тривалого часу територіальній громаді, яку представляє Городнянська міська рада, не успадкованих після смерті громадян коштів.

Враховуючи, що органом місцевого самоврядування в межах законодавства не вжито заходів до повернення грошових коштів, прокуратура звернулася до Городнянського районного суду Чернігівської області з 6 заявами про визнання спадщини у розмірі близько 300 тис. грн відумерлою. Наразі позитивні рішення суду по 3 заявам прокурора на загальну суму близько 200 тис. грн прийнято.

Крім того, за результатами представницької діяльності Городнянського відділу Менської місцевої прокуратури у сфері земельних відносин у поточному році до Вихвостівської територіальної громади Городнянського району повернуто 24, 41 га землі вартістю 1170 тис. грн.

Яна Деркач

Ще цікаві повідомлення

Не бажаєте прокоментувати?