«Час нових історій» рухається на північ Чернігівщини

Проєкт «Час нових історій» стартував торік і був присвячений Козельцю з його бароковою історією. А цього року ГО «Київ-Тампере» разом зі своїм партнером – ГО «Простір вільної освіти» за підтримки Українського культурного фонду продовжили проєкт «Час нових історій» вже в Чернігові.

Що було зроблено та що планується зробити в ході реалізації цього проєкту?

Про це піде мова під час прес конференції в Чернігові, яка відбудеться в середу, 30 грудня, о 12.00 за адресою: вул. Гетьмана Полуботка, 11, коворкінг «Простір ідей». В ній візьмуть участь ініціатори проєкту, представники туристичної сфери м. Чернігів, ТІЦу, науковці та митці.

За словами Світлани Романченко, віце-президентки ГО “Київ-Тампере”,  Чернігів насамперед асоціюється з клерикальною архітектурою – старовинними церквами, соборами та монастирями. Вони привертають увагу гостей міста, сюди водять екскурсії. Їх згадують туристи, коли діляться враженнями.

— Втім, Чернігів — це не тільки старовинна та релігійна історія. Він різний, має й інші дуже цікаві місця. Він ще й модерний, — зауважує пані Світлана. — Саме тут є оригінальні будівлі, яким понад сто років, але про них мало що відомо. Ми вирішили привернути увагу саме до них! Ми запропонуємо містянам та гостям Чернігова індивідуальний туристичний маршрут історичним центром, що об’єднує сім будівель — від найбільш відомої пам’ятки північного модерну — Дворянського земельного та селянського поземельного банку (нині це обласна бібліотека ім.В.Короленка) — до найзагадковішого дива дерев’яного модерну — житлового будинку на Академіка Павлова, 9.

Учасники прес конференції першими «пройдуть» по цьому маршруту на сайті “Чернігівський модерн”, що запрацює 30 грудня! Сайт містить загальну карту та опис всього маршруту, а також сторінки, присвячені окремим будівлям. Кожна з семи індивідуальних сторінок містить опис, аудіогід (подкаст) про будівлю, відеонарис та добірку фото.

— 2020-й рік обмежив наші можливості щодо групових подорожей через складну епідемічну ситуацію, — зазначає Світлана Романченко. — Безпека вийшла на перший план, тому більш популярними стають індивідуальні тури. Ми це врахували і запропонували гостям міста розширити туристичний досвід — отримати цілком безпечну індивідуальну екскурсію без натовпу, без ризику щось пропустити та в зручний для них час. Ми щиро вдячні чернігівцям за відгуки та підтримку в ході реалізації цього проекту! У наших подальших планах – зробити цей маршрут доступнішим для всіх.

В презентації проєкту планують взяти участь:

– Андрій Науменко, президент ГО “Київ-Тампере”, керівник проєктів, що здійснюються за фінансової підтримки Українського культурного фонду;

– Світлана Романченко, віце-президентка ГО “Київ-Тампере”, речниця проєкту “Час нових історій”;

– Сергій Дубина, куратор проєкту “Час нових історій”;

– Ігор Творонович, голова ГО “Простір вільної освіти”, митець, викладач Київського національного університету будівництва та архітектури, дизайнер проекту;

– Костянтин Покотило, кандидат філософських наук , заступник декана архітектурного факультету КНУБА, заступник голови ГО “Простір вільної освіти”. 

Запрошуємо представників ЗМІ та всіх зацікавлених осіб!

Для участі важливо завчасно акредитуватися за тел.: 066-304-89-87 чи 097-087-00-10 (Вікторія Сидорова) або листом на електронну адресу: victoriasydorova@gmail.com 

Приєднатися до обговорення можна буде в онлайн-форматі.

Ще цікаві повідомлення

Не бажаєте прокоментувати?